Son Dakika
23 Ekim 2016 Pazar

200 öğrenciye eğitim desteği

Merkezi İznik’de faaliyet gösteren Çocuklar Hepimizin Eğitim ve Öğretimi Destekleme Derneği, İznik’de ilkokul da okuyan 200 öğrenciye kitap, kırtasiye ve oyuncak yardımında bulundu.
Çocuklar Hepimizin Eğitim ve Öğretimi Destekleme Derneği, İznik’ in dağ köylerindeki ana okulu, ilk ve orta öğretimi kapsayan yaklaşık 200 öğrencinin eğitimlerine destek vermek üzere okullarda ziyaretlerde bulundu.

egitimogretim

Merkezi İznik’de faaliyet gösteren Çocuklar Hepimizin Eğitim ve Öğretimi Destekleme Derneği, İznik’de  ilkokul da okuyan 200  öğrenciye kitap, kırtasiye ve oyuncak yardımında bulundu.
Çocuklar Hepimizin Eğitim ve Öğretimi Destekleme Derneği, İznik’ in dağ köylerindeki ana okulu, ilk ve orta öğretimi kapsayan yaklaşık 200 öğrencinin eğitimlerine  destek vermek üzere okullarda ziyaretlerde bulundu.

“Okula Başlıyorum” projesi kapsamında dernek üyeleri ve İznik Milli Eğitim Müdürlüğü’nden bir görevli okulları ziyaret ederek oyuncak, kırtasiye  ve çok sayıda kitabı öğrenci ve öğretmenlerle buluşturdu. İznik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile birlikte yürütülen “Okula Başlıyorum”  projesi kapsamında ilçe genelindeki tüm okullarda kütüphanelerin genişletilmesi ve bu kütüphanelere gerekli kitap desteğinin yapılabilmesi için başlatılan çalışmada  okul kütüphanelerine verilmek üzere 500 adet kitap ve bu okullardaki öğrencilere dağıtılmak üzere kırtasiye ve oyuncak sahiplerine iletildi. Köy okullarının ziyareti esnasında Öğretmen ve Öğrenciler ile görüşen Dernek Başkanı Doç. Dr. Şermin Tetik yaptığı açıklamada, üyeleriyle merkez ve köylerdeki okulları ziyaret ettiklerini söyledi. Her yıl bu ziyaretleri gerçekleştireceklerini ifade eden Tetik, “Bu öğretim dönemi başında yaklaşık 200 öğrenci ‘ye ulaştıklarını, bu sayının katlanacağını ve aynı zamanda ziyaret edilen okullarda “okuma alışkanlığı kazandırma” çalışmalarını da destekleyeceklerini bildirdi.