3 Boyutlu Mimari Modelleme Birçok Fırsat Sunuyor

YAŞAM

Teknolojinin gelişmesi ile beraber bilgisayar sayesinde birçok işlem kolay bir şekilde yapılıyor. Mimarlar da meslekleri gereği bilgisayarı ve çeşitli yazılımları sık sık kullanıyor. 3 boyutlu mimari modelleme sayesinde aslında var olmayan yapıyı oluşturmak ve elle tutulan bir obje haline getirmek oldukça kolay.

Son yıllarda tüm dünyada kullanımı artan 3 boyutlu yazıcılar sayesinde de bu alanda gelişme göstererek çok kısa süre içinde çizimini yaptığınız objeleri elle tutulur objeler haline getiriyor. Fakat 3 boyutlu yazıcılar yeni yeni piyasaya çıkmaya başlamasına rağmen bir çok mimar tarafından da kullanılan bu yeni teknoloji bir çok yeni fırsat sunuyor. Özellikle ticari çizimlerde 3D karakter, 3D modelleme, iç ve dış mekan modelleme gibi bir çok farklı alanlarda 3 boyutlu mimari modelleme firması ile bir çok işlem yapılabiliyor.

Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de 3 boyutlu yazıcılar genellikle büyük firmalar tarafından tercih ediliyor. Her geçen gün gelişen teknoloji ile birlikte yeni piyasaya çıkan modeller ile birlikte 3 boyutlu mimari modelleme sürekli gelişiyor. Mimarlık ofisleri yeni projelerin bire bir modelleme ile yaptıkları çizimler ile proje hayata geçmeden fiziki olarak gözler önüne serebiliyor.

3 boyutlu mimari çizimlerin başarılı ve kaliteli bir şekilde hayata geçirebilmesi için öncelikle bilgisayar üzerinde 3 boyutlu olarak elde etmek istediğiniz objeyi çizmeniz gerekiyor. Çizim işlemleri başarılı bir şekilde tamamlandıktan sonra da geri kalan tüm işi yazıcı kendi başına kolayca yapabiliyor. Bu sayede bir çok projede 3 boyutlu mimari modelleme ile projeler daha kolay bir şekilde hayata geçebiliyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak .

*