OLAYLARI HALKA RAPOR EDEN GAZETE

33 odalı huzur evi temeli atıldı

GÜNDEM/SÜRMANŞET

İznik’te  huzur evi temel atma töreni gerçekleşti.
Tören, Bursa Valisi İzzettin Küçük, Aile ve Sosyal Politikalar bakan yardımcısı Mehmet Ersoy, Ak parti Bursa milletvekilleri İsmail Aydın, Hüseyin Şahin, İznik Kaymakamı Ali Hamza Pehlivan, Belediye Başkanı Osman Sargın, Ak Parti İl başkanı Cemalettin Torun, Aktar ailesi, siyasiler, kamu kuruluş temsilcileri ve vatandaşların katılımı ile yapıldı.

Üyecek mevkii olarak adlandırılan alanda yapılması planlanan huzur evinde yaklaşık olarak 2800 metre kare alan içinde ve 3,5 katlı olacak. 33 odası bulunan huzur evinde 1’er adet hemşire ve doktor odası, revir, zemin katında 100 metre kare yemekhane ve 100 metrekare de dinlenme salonu olması planlanıyor.

Vali İzzettin Küçük ise ard arda gelen terör saldırılarını lanetleyerek başladığı konuşmasında;

” Bu terör odakları artık şunu görüyorlar ki biz Türkleri öldürerek bir şey kazanamayacaklar. Bizler öldükçe ayrışmayız. Tüm bunların aksine bizler öldükçe daha fazla birleşip daha fazla güçleniyoruz. Bu enerjini karşısında pes edecekleri zaman çok yakındır. Fakirine, hastasına, kimsesizine ve zayıflarına sahip çıkan ülkeler medeni ülkelerdir. Bütün canlıların canı acır. Ama sadece insanın canı başka insanın canı acımasından canı acır, fark budur. Medeni bir toplum ile medeni olmayan toplum arasındaki ayrım budur. Tüm ülkemin başı sağ olsun. Bu gün burada özellikle Yahya beye teşekkür ediyorum. Bu davranışı ile sadece kendi annesinin değil bütün annelerin duasını alacaktır. Kendisini tebrik ve takdir ediyorum. Bu arsayı vererek bu hizmetin oluşmasını sağlayan belediye başkanımıza da teşekkür ediyorum.” dedi.

 

Aile ve Sosyal Politikalar bakan yardımcısı Mehmet Ersoy ise konuşmasında;
“Güzel bir şeyin mutluğunu yaşayacak olsak, yeni bir şeyin müjde verecek olsak acı bir haberle karşılaşıyoruz. Bu günde dünyanın en büyük köprülerinden birini açtığımız milletimizin hizmetine sunma üzeri olduğumuz bir günde terör saldırısı haberini alıyoruz. Kadın erkek ayrımı yapmadan, suçlu suçsuz ayrımı yapmadan insanları katletmenin hiçbir dayanağı olamaz.Bu acizliğin yeryüzünde bir tanımı olmaz. Mayıs 2013’den bu yana ülkemiz üzerinde birleşen şer güçlerin her gün yeni bir oyunu ile karşı karşıya geliyoruz. Bizler her şeye rağmen PKK’na DAEŞ’ine ve FEÖ alçağına inat tüm hainlere inat meydanlarda olmaya,temeller atmaya devam edeceğiz. Hep birlikte kenetleneceğiz. Bu coğrafyayı vatan olarak tutmak istiyorsak iyiler olarak bu savaşı kazanmak zorundayız. Bakanlık olarak devletin yardımına ihtiyacı olan her vatandaşımıza yardımcı olmaya çalışıyoruz. 3 milyarları bulmayan bütçelerden 40 milyarlara yaklaşan bütçelere geldik. Sağlık ve eğitimden sonra en fazla bütçenin ayrıldığı bir bakanlığız. İnadına vatandaşlarımıza hizmet üremeye devam edeceğiz. Bu günde burada güzel bir hizmetin başlamasına destek veren başta kaymakam ve belediye başkanımıza ve özellikle Aktar ailesine canı gönülden teşekkür ediyorum. iznik’e ve bölge insanımıza hayırlı olsun” dedi.

Kürsüye davet edilen  hayırsever Yahya Şükrü Gür konuşmasında;

“Aslen Sivaslı bir aile olarak İznik ile tanışmamız bir arazi alarak meyvecilik yapmakla başladı. Ticaret yaptığım tüm İznikli çiftçi arkadaşlarım her zaman bana destek oldular. Bu yaklaşımları beni İznik’e faydalı bir yatırım yapmağa yöneltti. Hayatı boyunca hayır işleri ile uğraşan annem herkesin Ülker annesi idi. Onun anısını İznik’te yaşatmak benim için farklı bir önem taşıyor. Başta mütavazi olan bu proje sayın Osman Sargın beyefendinin verdiği her türlü destek ile bu duruma geldi. Kendisine ve çalışma arkadaşlarına sizlerin huzurunda teşekkür ederim.” dedi

Belediye başkanı Osman Sargın öncelikle Aktar ailesine teşekkür ederek başladığı açılış konuşmasında; “Sosyal belediyeciliğin en güzel örneğini yaşadığımız bu günlerde Allah bütünlüğümüzü bozmasın. Hayırsever iş adamımız Yahya Şükrü   bey bizlere gelip değerli validelerinin adını yaşatmak düşüncesi ile yardımcı olmak istediğini belirttiğinde İznik’in bir huzur evine ihtiyacı olduğunu belirtmiştik.Bizleri kırmadı destek verdi. Belediyemiz bünyesinde bulunan arsaya böylesine hayırlı bir yatırım yaptı. Allah her anneye böylesi hayırlı bir evlat nasip etsin. Birlik olunca, beraber olunca her zorluğun altından kalkabileceğimizin en güzel örneğini gösterdik.Aktar ailesi tekrar tekrar teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Konuşmalar ardından protokol ve Aktar ailesi hep birlikte butona basarak temel atma törenini gerçekleştirildi.

İnşaatın bitirilmesi ardından Ülker Aktar Huzur evi, Aile ve Sosyal Politikalar bakanlığına devir edilecek.

 

 

 

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak .

*

EN SON GÜNDEM

smok alien smokal85 ayak mantarı kredi hesaplama Akıllı Tahta Kek Kalıbı medyum Güncel Spor Haberleri
YUKARI GİT