Son Dakika
18 Ocak 2017 Çarşamba

İsrafı önleme konferansı düzenlendi

Çocuklar Hepimizin Derneği ve İznik Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 4 Aralık 2015 tarihinde İznik de orta öğretim öğrencilerine yönelik olarak “İsrafları Görmeyi Öğrenmek ve Sürekli İyileştirme” konulu konferans düzenlendi.

Konferans 4 Aralık Cuma günü Kılıçaslan ilkokulu çok amaçlı konferans salonunda Çocuklar Hepimizin Eğitim ve Öğretimi Destekleme derneğinin planladığı konferans serilerinden 2’inci olarak İznik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile orta öğretim öğrencilerine yönelik olarak gerçekleştirildi. “İsrafları Görmeyi Öğrenmek ve Sürekli İyileştirme” konulu konferansı İstanbul Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği öğretim üyesi Prof. Dr. M. Bülent Durmuşoğlu sundu.

İznik İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Mevlüt Semerci’nin açılış konuşmasının ardından, yaklaşık 250 öğrencinin katıldığı konferans da, Prof. Dr. M. Bülent Durmuşoğlu, özellikle gençleri israf çeşitleri, görsel algının geliştirilmesi, sorunu farketme,  çözme, sürekli iyileştirme ve aralarındaki ilişkiler  açısından video destekli olarak bilgilendirirken,  örneklerini kişisel yaşam ve  ders çalışma sırasında yapılan hatalar ve iyileştirme yollarını bulma ve uygulama biçiminde verdi. Konferansa öğretmen ve öğrencilerin yanısıra  Çocuklar Hepimizin Eğitim ve Öğretimi Destekleme Derneği Başkanı Doç Dr. Şermin Tetik ve dernek yöneticileri, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Semerci, Şube Müdürleri Tevfik Kaşıkcı ve Filiz Baran’da dinleyici olarak katıldılar. Çocuklar Hepimizin Eğitim ve Öğretimi Destekleme Derneği Başkanı Doç. Dr. Şermin Tetik, İznik’in eğitim, öğretim ve sosyal gelişimine yönelik projelerinin artarak süreceğini belirtti.

israf2