OLAYLARI HALKA RAPOR EDEN GAZETE

Sokak hayvanları için geldiler

MANŞET/YAŞAM

Türkiye Hayvanları Koruma Derneği Bursa Şubesi ve Bursaspor Taraftarları Tanıtım ve Yardımlaşma Derneği üyeleri İznik’te ki sokak hayvanlarını besledi.

Aniden bastıran kış hayvanseverleri harekete geçirdi. THKD ve BTTYD üyeleri, İznik’te ki sokak hayvanlarına sahip çıktı. Her hafta bir ilçeyi dolaşan dernek üyeleri, dün İznik’e geldiler. Sokak hayvanlarını besleyerek onlara mama yakviyesi yapan hayvanseverler, terkedilmiş hasta olan köpek yavrularına da sahip çıktılar. Hayvanseverler, İznik belediyesi hayvan barınağını da ziyaret ettiler.
Türkiye Hayvanları Koruma Derneği Bursa Şubesi Başkanı Saadet Yazıcı ve Bursaspor Taraftarları Tanıtım ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Süha Aydoğan,” Her hafta bir ilçeyi ziyaret ederek bakıma muhtaç sokak hayvanlarını besliyoruz. Hasta olanları da alıp tedavi ettiriyoruz. İznik’te çok sayıda bakıma muhtaç sokak hayvanı tespit ettik. Belediyenin bunlara sahip çıkmasını istiyoruz. 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunun da herşey açık ve net. Yasa, sokak hayvanlarının bakımının belediyelerde olduğunu söylüyor. Sansarak çöplüğün de ve ilçe sokaklarında çok sayıda sahipsiz köpek var. Bunların biran önce sağlıklı barınaklara götürülüp bakılması gerekiyor. Büyükşehir belediyeleri, ilçelere mama takviyesi yapmak zorunda bu kanunda var. Yada bize ulaşsınlar biz yardımcı olalım” dediler.
Bursaspor Taraftarları Tanıtım ve Yardımlaşma Derneği üyeleri, kuşları da unutmadı. Dernek, yollarda ki trafik tabelası direklerine Bursaspor renkleri taşıyan içi yem dolu kuş yemlikleri taktı. Her iki dernek üyeleri, vatandaşları uyararak “bu yıl kış çetin geçecek. Vatandaşlarımız cedde ve sokaklara belirli aralıklar ile sokak hayvanlarının beslenebilmesi için mama dolu kaseler bıraksınlar” uyarısında bulundular.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak .

*

EN SON MANŞET

smok alien smokal85 ayak mantarı kredi hesaplama Akıllı Tahta Kek Kalıbı medyum Güncel Spor Haberleri
YUKARI GİT