OLAYLARI HALKA RAPOR EDEN GAZETE

Meclis tam kadro toplandı

GÜNDEM/SÜRMANŞET

2016 Yılının İlk Meclis Toplantısı İzzet Peşte Su Sporları Kamp ve Eğitim Merkezi toplantı salonunda Belediye Başkanı Osman Sargın başkanlığında 13 gündem maddesi ve 3 ek gündem maddesi ile gerçekleşti. Toplantıya tüm meclis üyeleri eksiksiz katıldı.

İznik Belediye Başkanı Osman Sargın yaptığı açılış konuşmasında ” 2016 yılı İlçemize ve ilçe halkına hayırlı olmasını temenni ediyorum. Güzel bir 2015 yılı geçirdik. Allah’a şükür hep birlikte bu memlekete hizmet etmeye çalıştık. Hata ve kusurlarımızla bir yılı geride bırakarak, yeni yılda da aynı şevk ve güvenle hep birlikte çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Ben bütün arkadaşlarımı 2015 yılı hizmetlerine verdikleri destekten dolayı teşekkür ediyorum. 2017-2018 ve 2019 yıllarında da hep birlikte bu memlekete herhangi bir parti gözetmeksizin devam edeceğiz. Bu memleketin yararına olan her şey için elele vererek hep birlikte çalışacağımıza canı gönülden inanıyorum. Hangi parti veya düşünceye mensup olursak olalım. Bizim tek bir gayemiz var. Yaşadığımız şu coğrafya’ya değer katmak ve kazandırmak olacaktır. İnşallah hep birlikte hizmetlerimizi sürdüreceğiz. 13 Ocak 2016 ‘da hep birlikte Fransa’ da bulunan kardeş şehir Pithiviers’e gideceğiz. Hem bir Kültür gezisi olacak hem de Avrupa’da yapılan çalışmaları, izlenimleri yakından görme imkanı bulacağız. Ona göre ilçemize hizmet etme ve değer katma aşkımız genişleyecek. Oradaki güzel izlenim ve çalışmaları İlçemize katmak olacaktır. Yurtdışı gezi ve ziyaretleri bizlere farkındalık verecek. Sosyal belediyecilik kapsamında hizmetlerimiz devam etmektedir. Sosyal belediyecilik kapsamında araçlarımızla herhangi bir siyasi parti gözetmeksizin hizmetlerimizi sürdürüyoruz. Bu kapsamda yapacağınız Kültür gezilerine her zaman destek vermeye hazırız. Sosyal belediyecilik çerçevesinde kültür gezilerin yanı sıra ihtiyaç sahiplerinin ihtiyaçlarını karşılamak konusunda da gerekeni yapıyoruz. İznik Belediye Başkanı olarak ve sizlerle birlikte hiçbir parti gözetmeksizin İznik’i hak ettiği yere getirmek için mücadele ediyoruz. 2016 yılı hepimize hayırlı uğurlu olsun” dedi.

İlk gündem maddesi olan Aralık  2015 ayına ait meclis toplantısında alınan kararların özetleri okunarak oybirliği ile kabul edildi.  5393 Sayılı Belediye Kanununun 25 . maddesi gereğince  Denetim Komisyonuna  Necmettin Çömez, Yusuf Biçer, İsmail Pencik, Dündar Koyutürk ve Müceher Egemen  seçildi. 5393 Sayılı Belediye Kanununun 20. maddesi gereğince  Belediye Meclisinin 2016 yılı  aylık tatil zamanının Ağustos olarak oybirliği ile kabul edildi. Diğer gündem maddelerinin görüşülmesinin ardından 2016 Şubat ayı Meclis Toplantının 2 Şubat 2016 ve saat:15.00 olarak oybirliği ile belirlendi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak .

*

EN SON GÜNDEM

smok alien smokal85 ayak mantarı kredi hesaplama Akıllı Tahta Kek Kalıbı medyum Güncel Spor Haberleri
YUKARI GİT