OLAYLARI HALKA RAPOR EDEN GAZETE

Özer: Birlik olun

EKONOMİ/SÜRMANŞET

Bursa Damızlık Koyun-Keçi Yetiştiriciliği Birliği, ilçedeki yetiştiricilere yönelik bilgilendirme toplantısı gerçekleştirdi. Bursa merkez ve 6 ilçede faaliyet sürdüren birlik yönetimi İznik belediye pasajında üreticiler ile bir araya geldi.

Birlik başkanı Yıldırım Oran, uzman veteriner hekim İbrahim Çetin ve İznik bölge danışmanı veteriner hekim Ahmet Bülent Üçok’un katıldığı bilgilendirme toplantısına ilçe merkezi ve köylerde bulunan yaklaşık 55 yetiştirici katıldı.
Sektörün genel sıkıntılarının tartışıldığı toplantıda birlik başkanı Yıldırım Oran, 1 Ocak 2016 tarihinde yürürlüğe giren Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tebliği ile süt ve süt ürünlerinin açık halde satışa sunulmasının yasaklanması konusunda açıklamalarda bulundu. Büyük firmaların sektörü sıkıntıya soktuğunu ifade eden başkan Yıldırım Oran, birlik olarak ferdi işletmelerin ayakta kalmaları için her türlü desteğe hazır olduklarını ifade etti. Süt ve süt ürünlerinin ambalajlama sıkıntısını belli bölgelere kuracakları ortak kullanıma açık lokal ambalajlama tesisleri ile aşabileceklerini söyleyen Başkan Oran, gerektiğinde tüm aile üyelerini bilgilendirme ve gerekli eğitim alabilmelerine imkan sağlayan çeşitli ziyaret ve gezi programlarını 2016 yılı içinde gerçekleştireceklerini söyledi.

TEK BAŞINIZA YOK OLURSUNUZ

Üreticilere yönelik bilgilendirme toplantısına davet üzerine katılan CHP ilçe başkanı Ayan Özer, söz alarak üreticilere yönelik yaptığı konuşmasında, “Günümüzde tarım sektöründe  büyük kartellerin etkisi ile küçük üretici yok edilmek isteniyor. Hükümetin uygulamış olduğu tarım politikalarının yanlış olduğunu hepimiz görüyoruz ve yaşıyoruz. Yok olmamak için birlik olmak zorundayız. Kısıtlı imkanlarımızı birleştirerek ayakta kalmanın yolunu bulmak zorundayız” dedi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak .

*

EN SON EKONOMİ

smok alien smokal85 ayak mantarı kredi hesaplama Akıllı Tahta Kek Kalıbı medyum Güncel Spor Haberleri
YUKARI GİT