OLAYLARI HALKA RAPOR EDEN GAZETE

Temel eğitim sorgulanmalı

in GÜNDEM/MANŞET by

“Lise de olan ve hala okuma yazma bilmeyen öğrenciler var” bu sözler İznik milli eğitim müdürü Mevlüt Semerci’ye ait. Veliler ise “İlkokul 1. sınıfta başlayan temel eğitim ve eğitimciler,  sorgulanmalı” dedi.

Türkiye’deki özel eğitim ve engelli eğitimi alanındaki öğrenme sıkıntısına alternatif görülen (BA) tekniği tanıtım toplantısında skandal bir gerçek ortaya çıktı. İznik’te halen lise 2. sınıfta olan ve okuma yazma bilmeyen öğrencilerin olduğu gerçeği gözleri eğitimcilere çevirdi.

İznik Ticaret Borsası toplantı salonunda yapılan toplantıya ilçede görev yapan ilkokul 1-2-3-4. sınıf öğretmenleri katıldı. İznik Kaymakamlığı, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve İznik Özel Erkim Özel Eğitim ve Rehabilitasyon merkezi tarafından düzenlenen etkinlikte eğitimci yazar, özel eğitim uzmanı Nedim Kulaksız tarafından ABC, CÜMLE ve FİŞ yöntemine alternatif olarak kendisi tarafından yaratılan (BA) tekniği ayrıntılı bir şekilde tanıtıldı.

“LİSE İKİNCİ SINIFTA OKUMA YAZMA BİLMEYEN ÖĞRENCİLERİMİZ VAR”
Toplantıda konuşan ilçe milli eğitim müdürü Mevlüt Semerci, öğretmenlik yaptığı dönemde bir çok öğrencinin okuma yazma bilmediğini bizzat gördüğünü ifade ederken, “ okullarımızda şu an için bile öğrenme güçlüğü çeken öğrencilerimiz mevcut. Lise ikinci sınıfta okuyan okuma yazma bilmeyen öğrencilerimiz var. Bu teknik ile normal öğrencilerimiz okuma ve yazma öğrenmede büyük bir hız, engelli öğrencilerimize de büyük bir katkı sağlayacağı kanaatindeyim” diye konuştu.

Bir Cevap Yazın

Your email address will not be published.

*

Latest from GÜNDEM

Şehitlerimiz yad edildi

Milli iradeye sahip çıkan aziz milletimizin Demokrasi Zaferi ile taçlandırdığı 15 Temmuz
Go to Top