Olayları Halka Rapor Eden Gazete


Malzemeni kap en güzel yuvayı sen yap

MANŞET/YAŞAM

İznik’te faaliyet gösteren Çarşı Kafe’de bu akşam hayvan sever tüm vatandaşlar kartondan yuva için seferber oluyor. Bu seferberliğe sende katıl.
İznikli hayvan severler kara kışa hazırlanıyor. Bunun için kampanya düzenlediler. “Karakış kapıda! Can dostlarımız için Patikondu (Kedi Yuvası) yapıyoruz.” Sloganı ile harekete geçen hayvan severler, 18 Ocak Pazartesi yani bu akşam Çarşı Kafe’de buluşuyor. Malzemeni kap sen de bu etkinliğe katıl.

SOKAKTA DONMASINLAR
İznikli hayvan severler, “Onlar sokakta donarken rahat yatamayanlar! Buluşup emeklerimizi birleştirelim. Havalar soğuyacak; gelin, sokakta bir başına donacak köpekler ve kedilere sıcak yuvalar yapmak için Çarşı Cafe’de buluşalım. Bu arada 20:00’den sonra Çarşı Cafe’nin geleneksel Kareoke partisi de başlayacaktır.”

YUVA İÇİN GEREKLİ MALZEMELER
“İlk başta açık fikriniz, yaratıcılığınız, sevginiz, emeğinize ihtiyacımız var. ” Gelirken yanınıza kalın koli, mukavva, sandık, sele, leğen ve çekmece. Eski kazak, battaniye, polar, peluş, halı parçaları, minder çuval. Kalın naylon, kalın çöp poşeti veya yalıtım malzemesi strafor, muşamba. Keçeli kalem, koli bandı falçata ve makas.

Bir Cevap Yazın

Your email address will not be published.

*

DİĞER MANŞET HABERLERİ

Tablo gibi fotoğraf

Tek bir meyve ağacında bir düzüne insanın yer aldığı o fotoğraf çok

Kasıtlı mı yakılıyorlar?

İznik Sahili sazlıkları doğal hayatın yaşam alanı. İnsanoğlu’nun aç gözlülüğü bu yaşam
iznik emlak
YUKARI ÇIK