Son Dakika
23 Ekim 2016 Pazar

MÜEZZİNOĞLU YENİ HASTANEYİ ZİYARET ETTİ

saglikbakani

Bakan Müezzinoğlu, yeni yapılan ve hasta kabulüne başlayan İznik Devlet Hastanesi önünde çiçekler ile karşılandı. Müezzinoğlu, elinde ki buketi, hastane bahçesinde oturan üç bayana armağan etti.
Eşiyle hasta sırası bekleyen İbrahim şen adlı vatandaşa yaklaşan Sağlık Bakanı, Şen’in cebindeki sigara paketini alarak bir daha içmeyeceğine ve sigarayı bıraktığına dair imza aldı.
Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Orhangazi’de ki ziyaretinin ardından İznik’e geldi. Kızılay’ın eski hükümet konağı önünde bulunan kan merkezi aracını ziyaret eden Müezzinoğlu, burada kan veren vatandaşlara geçmiş olsun diyerek, kan vermenin ve organ bağışı yapmanın önemine deikkat çekti. Bakan daha sonra kan veren vatandaşlara çiçek verdi.
Beraberindeki heyet ile birlikte kaçırdığı öğle namazını Ayasofya Camiin de kaza eden bakan Müezzinoğlu, buradan Belediye Çay bahçesindeki nokta miting alanına geçti.

“ESKİ TÜRKİYE NEREDE ŞİMDİ Kİ TÜRKİYE NEREDE”
Burada vatandaşlara seslenen Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, “Eski Türkiye ve Yeni Türkiye’yi” anlattı. Müezzinoğlu, “Cumhuriyet kurulduğundan bugüne milletin iradesi ile yola çıkan rahmetli Adnan Menderes ve onun yol arkadaşları, bu milletin geleceğini hazmedemeyenlerce idam sehpalarında sallandırıldı. İdam edilen aslında onlar değildi. Milletin kaderi, umutları ve geleceğiydi. Fakat bu millet asla vazgeçmedi. Fırsat buldukça hayallerinin, hedeflerinin, büyümenin, gelişmenin ve muasır medeniyet seviyesinin üzerindeki o hedefe yürümenin peşinde hep koştu. Zaman zaman üzerlerinden tanklar geçti. Ancak susarak hep sabretti. Fırsatını bulduğu an yine dimdik ayağa kalktı” dedi.

“ATAM İZİNDEYİZ DEYİP YATTILAR”
Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, “Milletin muasır medeniyet seviyesine çıkmasından korktular. Hastanelerde rehin kalıyordular hiç önemli değil, ilaç bulamıyormuş hiç önemli değil, sınıflarda 50-60 kişi okuyormuş hiç önemli değil, yol yokmuş, uçak yokmuş, hızlı tren yokmuş, hiç önemli değil. Çünkü onlar, bu ülkede ‘Atam izindeyiz’ deyip yan gelip yattılar. Milletin ensesinde boza pişirdiler. 14 Ağustos 2001’de Recep Tayyip Erdoğan AK Partiyi kurduğunda şu sözü söyledi. ‘Milletin Partisidir. Millet ne isterse o olacak. Türkiye’de artık hiç bir şey eskisi gibi olmayacak’ dedi. 12 ,5 yıldır milletle yürüyen AK Parti’ye birileri tuzak kurdu, birileri dedi kodu yaptı, birileri iftira attı, birileri kuyu kazdı ama, milletle birlikte yürüyen AK Parti, ‘muhtar bile olamaz’ denilen Recep Tayyip Erdoğan’a sımsıkı sarıldı” dedi.

“NİYE RAHATSIZ OLUYORSUNUZ”
Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir. Lafta değil, sözde değil, özde kayıtsız şartsız milletindir. Milletin hak ve hukukunu millet belirler diyen Müezzinoğlu, Kılıçdaroğlu ve Bahçeli’ye seslendi.
“Bir gelseniz de görseniz, ey Kılıçdaroğlu ve Bahçeli, bugün otobanlarımız Almanya ile yarışıyor. Tünel geçitleirmiz İtalya ile yarışıyor. Hava alanlarımız Almanya ve İngikltere ile yarışıyor. Şimdiki üçüncü hava alanımızdan Almanya rahatsız. Niye, üçüncü hava alanı Avrupa’nın en güçlü hava alanı merkezi olacak. Bundan hadi Almanya rahatsızda sen niye rahatsızsın ey Kılıçdaroğlu, ey Bahçeli, boğazın altından tüp geçit yaptık 18 dakika da karşıya geçiyorsunuz. bundan niye rahatsız oluyorsunuz” dedi.

“O HASTANELER ŞİMDİ TÜRKİYE’DE VAR”
Daha dün Almanya’da örnek gösterilen hastanelerden biri bugün İznik’te var diyen Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Fransa’da örnek gösterilen hastane şimdi Karacabey’de var. İnegöl’de, Mustafa Kemalpaşa’da var. İnşallah, İngiltere’nin ve ABD’nin en modern hastane kompleksleri 29 Ekim 2017’de inşallah, Bursa’da, İstanbul’da, Ankara’da, İzmir’de Antalya’da olacak.” Müjdesini verdi.
Sağlık Bakanı Müezzinoğlu, konuşmasının ardından yeni Orhangazi yolu üzerinde yeni inşa edilerek hizmet vermeye başlayan İznik Devlet Hastanesine geçti. Başhekim Aybars Alamdaroğlu ve hastane yönetimi tarafından karşılanan Sağlık Bakanı, doktor önlüğü giydi. Hastaneyi gezerek hasta ziyaretlerinde bulundu. Müezzinoğlu, daha sonra Yenişehir’e hareket etti.

 

3-izn-1-12