Olayları Halka Rapor Eden Gazete


O aza da hayatını kaybetti

MANŞET/YAŞAM

İznik’te 10 yıl önce Müşküle köyünde istifa eden azaların yerine meczup azalar seçilmişti. O azalardan biri olan Ali Sargın (62) dün hayatını kaybetti. 29 Ekim 2006 yılında azaların istifa etmesi üzerine Müşküle köyü halkı, dönemin mevcut muhtarını protesto etmek için aza seçiminde meczuplara oy vermişti.

GRİP TEDAVİSİ GÖRÜYORDU
Geçirdiği ağır grip enfeksiyonu nedeniyle evinde istirahat eden eski aza Ali Sargın, dün birden fenalaşarak hayatını kaybetti. Sevecen ve cana yakınlığı ile İzniklinin gönlüne taht kuran Sargın, sevenlerinin gözyaşları arasında Müşküle köyün de toprağa verildi.

DÜNYAYA DEMOKRASİ DERSİ
İlçe Seçim Kurulu’ndan yetkililerin de hazır bulunduğu seçimde köy meydanında o yıl aza seçiminlerinde köyde bulunmadığı gerekçesiyle muhtarın ihtiyar heyeti seçiminde aday gösterdiği on bir ismin yerine halk, meczuplardan ve spastik özürlülerden oluşan azalara oy vererek, Müşküle köyünü dünya gündemine taşımışlardı. Yabancı basın da “köylülerden demokrasi dersi” vurgusu yapılmıştı.
Öte yandan kendisi gibi meczup olan baş aza Mehmet Olgun’da (65) 3 Mart 2013 yılında yalnız kaldığı bir baraka da çıkan yangın sonrasında yaşamını yitirmişti.

Bir Cevap Yazın

Your email address will not be published.

*

DİĞER MANŞET HABERLERİ

Tablo gibi fotoğraf

Tek bir meyve ağacında bir düzüne insanın yer aldığı o fotoğraf çok

Kasıtlı mı yakılıyorlar?

İznik Sahili sazlıkları doğal hayatın yaşam alanı. İnsanoğlu’nun aç gözlülüğü bu yaşam
sohbet iznik emlak bursa evden eve gss borç sorgulama iznik rehber
YUKARI ÇIK