OLAYLARI HALKA RAPOR EDEN GAZETE

Pehlivan dünya kadınlar gününü kutladı

GÜNDEM/SÜRMANŞET

İznik kaymakamı Ali Hamza Pehlivan, 8 Mart Dünya Kadınlar günü etkinlikleri çerçevesinde Sosyal yardımlaşma ve Dayanışma vakfından hizmet alan kadınlar ile bir araya geldi.

İznik Belediyesi İzzet Peşte su sporları eğitim merkezinde  gerçekleştirilen etkinlikte vakıftan hizmet alan bayanların her birine çiçek vererek kadınlar gününü eşi ile birlikte kutlayan Kaymakam Pehlivan, konuşmasında, “Analarımız, bacılarımız, hayatımızın yarısı hatta çok daha fazla değerlerimizi ifade eden kadınlarımızın Kadınlar Günü’nü kutluyorum. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü, saygıdeğer Türk ve Dünya kadınlarına sağlık ve mutluluk getirmesini diliyorum. Doğumdan ölüme kadar her hayatın her anında varlıklarını hissettiğimiz, bizi biz yapan değerli kadınlarımızı bir gün hatırlamak yerine yaşadığımız her an hatırlamak ve sahip çıkmak zorundayız. Bizler Atalarımızdan bunu gördük. Bunun en güzel örneğini İznik’te görebiliyoruz. Bildiğimiz gibi bu gün müze olarak kullandığımız İznik’te Nilüfer Hatun İmareti diye bir yapımız var. Atalarımız böylesine hayırlı bir işe vesile olması için bir kadın adına tahsis etmiş. Kurtuluş savaşında ona keza, nice Nene hatunlara sahibiz. Acıyla yoğrulan, sabırla bilenen kadınlarımızın dünya kadınlar günü kutlu olsun” dedi.
Mülki ve idare amirlerinin de katıldığı Program, İznik ve çevre köylerde kamaraya yansımış bayanların resimleri ile yapılan sine vizyon ve şiir gösterisi sonrasında yenilen yemek ile sona erdi.

 

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak .

*

EN SON GÜNDEM

smok alien smokal85 ayak mantarı kredi hesaplama Akıllı Tahta Kek Kalıbı medyum Güncel Spor Haberleri
YUKARI GİT