Olayları Halka Rapor Eden Gazete


Acı Haber Geldi. Cizre ‘de 1 Asker Şehit

GÜNDEM/SİYASET

Cizre’de operasyonlar devam ederken PKK‘lı teröristlerin silahlı saldırısı sonucu ağır yaralanan bir asker, tüm çabalara rağmen kurtarılamayarak şehit düştü.

Genelkurmay Başkanlığı, bugün Cizre ilçesinde devam eden operasyonlar esnasında bir askerin şehit olduğunu bildirdi.

cizrede-1-sehitf36bf247280ef132f1e1

TSK’dan yapılan açıklama şöyle denildi:

“DERHAL HASTANEYE SEVK EDİLDİ ANCAK KURTARILAMADI”

“29 Ocak 2016 tarihinde Şırnak ili Cizre ilçesinde devam eden operasyonlar esnasında, bölücü terör örgütü mensubu teröristlerce yapılan silahlı saldırı sonucu bir kahraman silah arkadaşımız ağır yaralanmış, derhal hastaneye sevk edilmiş ancak yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştur.

Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu saldırıda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah’tan rahmet, şehidimizin değerli ailesine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarımıza ve Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabır temenni ediyoruz.”

ŞEHİT ATEŞİ ESKİŞEHİR’E DÜŞTÜ

Cizre’de şehit düşen askerin Jandarma Uzman Çavuş Yusuf Haldun olduğu belirlendi. Acı haber, Eskişehir’de Kumlubel Mahallesi Üstün Sokak’ta tek başına yaşayan baba Adem Haldun’a askeri yetkililer tarafından verildi. Baba Haldun’un evine sağlık görevlileri ile birlikte gelen askeri erkanın şehit haberini vermesi üzerine ev Türk bayrakları ise süslendi.

cizreden_aci_haber3_sehit_h1372

Bir Cevap Yazın

Your email address will not be published.

*

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ

iznik emlak
YUKARI ÇIK