OLAYLARI HALKA RAPOR EDEN GAZETE

 • içekli.jpg
 • aydın-5.jpg
 • aydın-6.jpg
 • aydın-15.jpg
 • aydın-18.jpg
 • aydın-1.jpg
 • aydın-2.jpg
 • aydın-3.jpg
 • aydın-4.jpg
 • aydın-7.jpg
 • aydın-9.jpg
 • aydın-10.jpg
 • aydın-11.jpg
 • aydın-12.jpg
 • aydın-13.jpg
 • aydın-14.jpg
 • aydın-16.jpg
 • aydın-17.jpg
 • aydın-19.jpg

“Alayımız gırtlağımıza kadar borçtayız. Yok öyle ‘Hayır’ diyeceğiz”

SİYASET

Cumhuriyet Halk Partisi Bursa Milletvekili Erkan Aydın, İznik’in Çiçekli köyünde vatandaşlarla buluştu. Dün CHP ilçe başkanı Ayan Özer ve yönetim kurulu üyeleri ile Çiçekli köyünde Cuma namazı kılan Aydın, daha sonra muhtar Hasan Yahşi’ye geçmiş olsun dileklerinde bulundu. Muhtarlık binasında bir süre sohbet eden ve köyün sorunlarını konuşan Aydın, köy kahvehanesinde vatandaşlara seslendi. Gündem referandum ve anayasa paketiydi. Çiçekliler, CHP’li heyeti pür dikkat dinledi.

“KÖYLÜ GIRTLAĞINA KADAR BORÇTA”
Milletvekili Erkan Aydın, “Bir çok köye gidiyorum. Gittiğimiz yerde soruyoruz. Nasıl köyün, köylünün hali ürün para yapıyor mu diye. Sizde durum nasıl. Çiftçi halinden memnun mu?

-Köylü: Alayımız gırtlağa kadar borçtayız!

Geçen bir köye gittik ‘bizde icralık olmayanlara kız vermiyorlar artık’ diyorlar.

-Köylü: doğru söylüyorlar!

Doğru dimi, yani 10 senedir borç yok. Tarlayı bağı bahçeyi artırdık. Köyde bir yaptırdık. Yetmedi Bursa’da bir ev aldık diyen var mı?

-Köylü: Elindekini zor zaptediyor. Ovanın yarısı satıldı!

O halde ne diyeceğiz biz ‘durmak yok yola devam mı’ diyeceğiz?

-Köylü: Öyle yok! Hayır diyeceğiz.

-Köylü: Milletin neyi kaldı. Borcu derdi bitmedi. Mazot olmuş 4,60. Gemisi olana 1,80. Ne eveti ya. 20 kiloluk Göztaşı 180 TL. Çuvalı 1846’nın şuan 68 TL. Kooperatifte oda indirimli hali. Ne eveti ya!

Bakın gerçekten benimde demek istediğim nokta bu. 15 yılda bu millet hep verdi. Sonu ise ortada. Dün İçişleri Bakanı bir açıklama yaptı. Suriyelilere 25 milyar dolar para harcadık. Tamam onlarda insan savaş var geldiler. Açıkta kalmasınlar. Ölmesinler. Eyvallah hiç bişey demiyoruz. Ama burada gübre 3 katına gelmiş. Mazot Ağaoğlu’nun yatına, gemiciklere 1,5 TL köylüye 5 TL.Teşfik desen dönüm başına 10 TL. Köylü burada evini, arsasını satmazsa kardayım diye bakıyor. Yazık değil mi. 25 milyar dolar dediğin 80 katrilyon yapıyor. Bunun 1 milyar dolarını çiftçiye versen çiftçi mazotu 1,5 TL’ye alsa. Ne var gübreyi bedavaya ver. Suriye’ye bedava veriyorsun. Şimdi de okul hakkı çıkarıyor. Üniversiteye gidecek. Bizim çocuklarımız işsiz. Bize geliyorlar iş bulmak için. Ama Suriyeliye gel kardeşim biz yiyemedik sen ye deniyor. 1 milyar doları gençlere verseydin. Askeri ücret olurdu bin 750 TL.”

“15 YILIN HESABI SORULAMAYACAK”

Bugün bu kadar sıkıntı varken, çiftçi, işçi, emekli, esnaf, sanayici sıkıntıdayken, terör almış başını giderken, El Bab’da her gün şehit verirken, Doğu’da ve Güney-Doğu’da terör almış başını gitmişken, canlı bombanın nerede patlayacağını bilemezken, işi gücü bıraktık şimdi anayasa değişikliği diye milletin önüne bir şey getiriyorlar diyen Erkan Aydın, “Ne değişecek biliyor musunuz. Burada 18 madde var. Bilen var mı ne değişecek? Yılbaşı gecesinden beri geziyorum bir çok eve de gittim daha ne olduğunu kimse bilmiyor.

-Köylü: ben biliyorum! 15 yılın hesabı sorulamayacak. Onun hesabı bu!

Birileri affedecek. Birileri kurtulacak. 18 maddenin içerisinde halk yok. Çiftçi yok, Köylü yok, Esnaf yok, Emekli yok daha doğrusu 80 milyon yok. Ne var bir kişi var. Bir kişinin her şeyi aldığı halde. Yetmiyor ülkenin tapusunu istiyor. Verecek misiniz ülkenin tapusunu”dedi.

-Köylü: Hayır!

Erkan Aydın ve beraberindeki CHP’li heyet daha sonra ilçeye hareket etti. Odaları ziyaret eden heyet sırasıyla, Esnaf Odası Başkanı Kadir Akçaalan, Ziraat Odası Başkanı Vahit Mutlu, İTSO Başkanı Mahmur Dede’yle görüştü.

ESNAF ODASI
Aydın ve CHP ilçe örgütü, ilk oda ziyaretini Kadir Akçaalan’a yaptı. Memleketin oylanacağını hatırlatan vekil Aydın, “Siyasi değil, memlekete devam tamam meselesi bu unutmayın.” Esnaf Odası Başkanı Akçaalan’da, “Köylü bitik, esnaf bitik. bin 400 esnafım var. 400’ü gerçek gelir. 50 milyon TL alacak var. 800 esnafın 600’ü esnaf krediden 60 milyon TL kredi çekmiş” dedi. Aydın’da çiftçi-esnaf kaşıyarak yara yaptı. Yaraya sürecek merhem bulunamıyor. Suriyeli her türlü yararlanacak. Benim esnafım prim ödeyecek.”

ZİRAAT ODASI
Ziraat Odası Başkanı Vahit Mutlu’da “Dünden daha da bozuk. Bakıyorum ovada 20 araçtan 10’u yabancı. Arazi alıp duruyorlar. Üstelik hiç bakmıyorlar neredeymiş diye. Tarımdaki, politika yanlış” dedi. Aydın’da “25 milyar dolar 90 katrilyon yapar. Bir milyarını verin çiftçiye 4 katrilyon. Mazotunu ve gübresini alsın. Memnun olanlar yandaşlar, iş yapanlar.”

İZNİK TİCARET VE SANAYİ ODASI
İTSO Başkanı Mahmut Dede’nin makamında karşıladığı CHP’li heyete, “İş adamı iş hayatından ve sistemden memnunsa yada değilse ona göre sandığa gidecektir. Ancak, ciddi bir kriz var. Allah sonumuzu hayırlı etsin” dedi. Aydın’da Halk bir sınava girecek. Bu sınavda ne çıkacağını bilmiyoruz. Şunu iyi biliyoruz. Bunun içinde halk yok. Sanayici yok. Esnaf yok. Çiftçi yok. ‘Dünya 5’ten büyüktür’ diyor, Türkiye 1’den büyüktür oysa. 4 Partininde ortak imzası var. Demokratik parlamenter sistem olacaktı. Ne oldu şimdi” dedi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak .

*

EN SON SİYASET

smok alien smokal85 ayak mantarı kredi hesaplama Akıllı Tahta Kek Kalıbı medyum Güncel Spor Haberleri
YUKARI GİT