Alcatel Onetouch daha iyi olabilir mi?

TEKNOLOJİ

Alcatel Onetouch akıllı cep telefonlarının daha iyi ve daha başarılı olduğu iddia edildi, Alcatel Onetouch modellerinde neler yer alacak?

Çin’in en büyük elektronik cihaz üreticileri arasında yer alan TCL, üretim kapasitesini artırarak büyümesini sürdürüyor.

TCL, Çin pazarına sunduğu televizyon, klima, çamaşır makinesi, buzdolabı veküçük ev aletleri üretimine devam ederken son yıllarda akıllı telefonlar başta olmak üzere mobil cihaz pazarına odaklanmış durumda. Panel üretiminde dünyanın 5’inci büyük şirketi konumunda olan TCL, 32 inç panel üretiminde ise dünya birincisi.

  Fransız DNA’sını koruyor

2004 yılında Fransız Alcatel‘in mobil bölümü onetouch‘ı bünyesine katan TCL, Fransız DNA’sını halen koruyor. Şirketin tasarım ofisi ve Avrupa’daki lojistik merkezi Fransa’da bulunuyor. TCL’in yönetiminde önemli kademelerde görev alan Fransızlar şirketin batılı imajını yansıtıyor. TCL’in Shenzhen‘deki genel merkezinde bir araya geldiğimiz TCL’in Mobil Telefon Bölüm Başkanı Alain Lejeune, şirketin mobil pazarda çoklu kanal stratejisiyle büyüdüğünü belirtiyor. Lejeune, Çin pazarındaki TCL markası ve Çin dışındaki pazarlarda Alcatel Onetouch markasıyla tüketiciyle buluştuklarını, operatörler için ürettikleri mobil cihazları da eklediklerinde dünyanınen büyük dördüncü akıllı telefon üreticisi olduklarının altını çiziyor.
Tüm dünyada 75 bin çalışana sahip olan TCL’in farklı coğrafyalara dağılmış 21 üretim tesisi bulunuyor. TCL, Fransız DNA’sını korurken, Çin’in üretim gücünü arkasına alarak akıllı telefon pazarında hızla büyüyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak .

*