Ankara’ya Gitmeniz Gerekiyorsa

OTOMOBİL

Ankara‘ya bir şekilde yolunuz düşecekse sizlere en önemli tavsiyem toplu taşıma veya taksilerle uğraşmadan araba kiralama yapmanız. Geçtiğimiz hafta Ankara’ya bir ziyaret gerçekleştirdim. Uçakla gittiğim gri şehirde ilk 2 gün otobüs ve taksilerde ulaşım sağladım. Eğer bir şehri iyi bilmiyorsanız bu başlı başına sizin için bir sorun olabiliyor ve ben adres sormaktan resmen yoruldum. Halk çok sıcak bir şekilde elinden geldiğince size yardımcı oluyor ama binaların üstüste bindiği şehirde gideceğiniz yere en az birkaç kişiye yol sorarak gidebiliyorsunuz. Eğer kazara yanlış bir otobüse bindiyseniz zaten yandınız demek.

araba-kiralama-ankara-

İki gün boyunca bu işkenceyi yaşadıktan sonra aklıma araç kiralamak geldi. İnternetten tesadüfen bulduğum firma yetkililerine durumu anlatınca ofislerine gitmeme gerek olmadığını whatsapp tan konum gönderirsem arabamı ayağıma getireceklerini söylediler. Teknolojinin böylesine aktif kullanılıyor olması bana keyif verdi. Web sitesinden Peugeot 301 model bir araba seçtim. Araba hakkında bilgi istedim ve aracın henüz sıfır olduğunu öğrenince daha da mutlu oldum. Bir saat geçmeden arabam otele geldi. Çalışanlar çok sıcak insanlar ve ayaküstü koyu bir sohbet geçti aramızda. Sadece araç kiralama değil her konuda bana yardımcı olabileceklerini söylediler. Böyle sıcak bir teklifi yapmış olmaları bile firmanın samimiyetinin bir göstergesi bence.

araba-kiralama-ankara

2 gün yaşadığım sıkıntılar sonunda altımda sıfır arabam ile ve firmanın verdiği ücretsiz navigasyon sayesinde kalan 3 günümü keyifle geçirdim. Ankara’nın altını üstüne getirdim desem yeridir. Arabanın dizel oluşu sebebiyle çok az yaktığınıda bu 3 günde tecrübe ettim. Neredeyse otobüslere, taksilere verdiğimden daha ucuza gideceğim yere gidebildim. Eğer Ankara’ya gidecekseniz, iş veya tatil fark etmez muhakkak kendinize bir iyilik yapın ve bir araba kiralayın. Ankara Mesut Araba Kiralama baştan sona her konuda benim tavsiye edeceğim bir firma. Fiyatlarının uygun olmasının yanı sıra araba çeşidi çok bol ve firma çalışanları harika insanlar. Hele de Ankara’yı iyi bilmiyorsanız bu tavsiye daha da güçleniyor. Ayrıca araba kullanmak istemezseniz firmanın şoförlü araç kiralama hizmeti de var. Ben araç kullanmayı sevdiğim için ihtiyaç duymadım ama siz bu hizmetten yararlanabilirsiniz. Am en önemli tavsiyem Ankara’ya yolunuz düşmesin 🙂

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak .

*