OLAYLARI HALKA RAPOR EDEN GAZETE

Antalya peş peşe gelen depremler ile sarsıldı

Antalya peş peşe gelen depremler ile sarsıldı

GÜNDEM

Antalya art arda gelen depremler ile beşik gibi sallandı. Antalya’nın Manavgat ilçesinde 20 dakika aralıkla meydana gelen 2 deprem, vatandaşlar korkuttu. Antalya’da yaşanan depremlerin birinin 1.9 diğerinin ise 2.2 şeklinde olduğu açıklandı.

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Ulusal Deprem İzleme Merkezi’nden alınan verilere göre, ilk deprem saat 16.35’te merkez üssü Manavgat’ın Düzağaç Mahallesi’nde 3,4 büyüklüğünde, yerin 5 kilometre derinliğinde meydana geldi. İlk depremden 20 dakika sonra yine merkez üssü Manavgat’ın Kırkkavak Mahallesi’nde 1.9 şiddetinde yerin 3.2 kilometre altında ikinci depremim meydana geldiği kaydedildi.

Antalya’da sabah saatlerinde merkez üssü Kale açıklarında yerin 8.3 kilometre altında 2.2 şiddetinde bir deprem meydana gelmişti. Depremlerde herhangi mal ya da can kaybı yaşanmadı.

Halk Endişelendi

Deprem Antalya’nın Manavgat ilçesine bağlı olan Düzağaç Mahallesi’nde 5 km. derinlikte 3.4 büyüklüğünde meydana gelen deprem halkı endişelendirdi. 20 dakika sonra ise Kırkkavak Mahallesi’nde 1.9 şiddetinde deprem meydana geldi. Bu depremler öğle saatlerinde gerçekleşrken, öncesinde de 2.2 büyüklüğünde deprem hissedilmişti.

Depremde sevindiren haber ise herhangi bir can ve mal kaybı yaşanmaması oldu.

Deprem Kuşağı

Uzmanlar Antalya bölgesinin kırıklı fay hattına sahip olmasından dolayı sıkça sallanmasının normal olduğunu belirtti. Depreme karşı halkın bilinçlendirilmesi ve depremle yaşama gerçeğinin bütün ülkede kabul edilmesi gerektiğini belirttiler. Antalya’da yaşanan küçük çaplı sallantılar halkı tedirgin etmeye yetti. Herhangi bir can ve mal kaybı yaşanmamasına rağmen vatandaşlar oldukça tedirgin oldu. ÜSt üste gelen ufak çaplı sallantılar, büyük birt deprem mi olacak sorusunu akıllara getirdi?

Uzmanlar bununla ilgili net bir şey söylemezken, her an bir deprem olacakmış gibi hazırlıklı olmak gerektiğini özellikle vurguladılar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak .

*

EN SON GÜNDEM

smok alien smokal85 ayak mantarı kredi hesaplama Akıllı Tahta Kek Kalıbı medyum Güncel Spor Haberleri
YUKARI GİT