Ateşi mi Seçiceksin Suyu mu?

GÜNDEM

Ateş ve su oyununda ateş erkek ve su kız olmak üzere iki karakter mevcuttur. Ateş karakteri oyunda su bulunan bölümlerden geçemez iken, su karakteri de ateş bulunan bölümden geçememektedir. Bununla birlikte yeşil asit bulunan bölümlerden iki karakterde geçememektedir.

Oyunun başında bölümlerin gösterildiği bir harita bulunmaktadır. Bölümün geçilmesi durumunda da geçilen bölüm ile bağlantılı diğer bölümlere geçilebilmektedir. Oyunda bölümlerin geçilme skoru A, B, C olarak belirlenmiş olup, oyun içinde toplanan elmaslar ve oynanan süreye göre en iyi skor olan A harfinden en kötü skor olan C harfine kadar bir harf ile seviye atlanır. Oyunda belirlenen yolların en sonuncu bölümlerinde ise elmas oyunu mevcuttur.

Oyunun sağladığı en büyük avantajlardan biri oyun yarıda bırakıldığı takdirde kendiliğinden kaydolmasıdır. Böylece daha sonra tekrar oynanmak istendiğinde en baştan başlanmak zorunda kalınmamasıdır. Benzer bir şekilde oyundaki bölümlerin herhangi birinin geçilememesi durumunda da ilk bölümden başlanması gerekmeksizin geçilemeyen bölüm tekrar oynanabilmektedir.

Oyunu diğer iki kişilik oyunlardan ayıran en önemli özellik ise bölümlerin çoğunda ateş ve su karakterlerinin bölümü geçmek için birbirlerine bağımlı olmasıdır. Bu nedenle ateş ve su oyunu özellikle iki kişilik strateji oyunlarında kendini gösteriyor. Aynı zamanda da oyunu oynayan kişilerin birbirleriyle organize olabilen kişiler olması bölümlerin hızlıca ve yüksek skorla geçilebilmesi için fark yaratan bir noktadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak .

*