Son Dakika
28 Ekim 2016 Cuma

Azmin şiirleri kitap oldu

engelazmi

İznikli Engelli Genç Burak Tetik, gösterdiği azim ve çaba ile engelleri aşarak Şiir Kitabı çıkardı. Kitabın ilk tanıtımına katılan İznik Belediye Başkanı Osman Sargın Genç Burak’ı azmi, çabası ve gösterdiği emeği için tebrik etti.

“Güneşi Bekleyen Kalpler” isimli şiir kitabının tanıtım ve imza günü İznik Hükümet Konağı önünde gerçekleşti. İmza gününde İznik Belediye Başkanı Osman Sargın, Belediye Başkan Yardımcısı Necati Tosun, Büyükşehir İlçe Koordinatörü Serkan Acar, Ak Parti İlçe Başkanı Tamer Mahmut Hersek, Ak Parti İlçe Kadın Kolları Başkanı Ayşegül Tosun, Kent Konseyi Genel Sekreteri Havva Çandar, Kızılay İlçe Başkanı Mustafa Aydın ve Engelsiz Yaşam Merkezi’ndeki öğrenciler Genç Burak’ı mutlu gününde yalnız bırakmadı. Engelli Genç Burak Tetik’te tanıtım günün ilk imzalı kitabını Başkan Sargın’a takdim ederken, teşekkürlerini iletti.
6 yıldır şiir ile ilgilendiğini ve daha önceleri klasik tarzda yazdığını belirten Burak Tetik, daha sonraları engelliler için şiir yazmaya karar verdiğini belirtti.
1995 doğumlu ve 5 kişilik ailenin bir bireyi olan Burak Tetik İlkokulu Kaynarca İlköğretim Okulunda okuduktan sonra lise öğrenimini İznik İmam Hatip Lisesi’nde tamamladı.Şuanda Anadolu Üniversitesi Açıköğretim İlahiyat Fakültesi’nde ön lisans eğitimine devam etmekte. Burak Tetik’in şiir kitabının yayımlanmasında ise Can Gayrimenkul ve Danışmanlığın Sahibi Mustafa Can ve Mançolar Şirketinin Sahibi Serkan Mançolar, sponsor oldular.