Son Dakika
27 Ekim 2016 Perşembe

Bayram tatili 9 gün bekleniyor

Çalışanların tümü Kurban Bayramında tatilin kaç gün olacağını merak ediyor. 9 günlük tatil için gözler Bakanlar Kurulun’daydı. Ancak, beklenen toplantı ne dün ne de bugün yapıldı.

kurbantatili

Kurban Bayramı tatilinin 9 güne çıkartılmasına ilişkin karar için gözler Bakanlar Kurulu’ndaydı. Dün ve bugün yapılması beklenen toplantı yapılmadı. Edinilen bilgiye göre, Bakanlar Kurulu toplantısının önümüzdeki hafta yapılması planlanıyor. Tatil süresinin uzatılmasına ilişkin ise bakanların elden imzası ile karar alma ihtimali bulunuyor. Şimdi gözler Başbakan Davutoğlu’nun vereceği karara çevrildi. Tatile ilişkin kararın, Cuma gününe kadar açıklanması bekleniyor.
9 GÜNE ÇIKACAK
Kurban Bayramı, 24 Eylül perşembe günü başlayacak. Arefe günü olması nedeniyle 23 Eylül çarşamba günü de yarım gün resmi tatil olacak. Eğer 21 Eylül Pazartesi, 22 Eylül Salı tam gün ve 23 Eylül Çarşamba yarım günün resmi tatil olması yönünde karar alınırsa Kurban Bayramı 9 güne çıkacak. Hafta sonuna denk gelmesi nedeniyle bayram tatili fiilen cumartesi gününden itibaren başlayacak. Böylece bayram tatili 19 Eylül’de başlayacak ve 28 Eylül’de sona erecek.