OLAYLARI HALKA RAPOR EDEN GAZETE

BYEGM hakkında bilgi aldılar

DÜNYA/SÜRMANŞET

Türkiye’deki üniversitelerin iletişim fakültelerinde okuyan Türk Cumhuriyetleri ve Akraba Topluluklarına mensup soydaş öğrenciler BYEGM’yi ziyaret etti.

RTÜK tarafından düzenlenen “Uluslararası Soydaş Öğrenci Yaz Uygulama Eğitimi” kapsamında BYEGM’yi ziyaret eden öğrenci grubu Genel Müdür Yardımcısı İ. Mansur Özdemir tarafından kabul edildi. Türkiye’nin farklı üniversitelerinde eğitim gören soydaş öğrencilere Türkiye Bursları’na ilişkin bilgi veren Mansur Özdemir,  Türkiye Bursları’nın değerli bir düşüncenin mahsulü olarak doğduğunu ifade etti. Türkiye’nin bulunduğu coğrafyanın kültürlerin, medeniyetlerin buluştuğu, bir araya geldiği kavşak noktası olduğunu belirten Mansur Özdemir, bu coğrafyanın hem hikmeti, bilgiyi, hem de yüksek akıl idrakini, kültürel hareket noktasını sunduğunu ve Türkiye’de tahsil görmenin bu nedenlerden dolayı çok farklı bir anlam ifade ettiğini vurguladı.

Basın Yayın Enformasyon Genel Müdürlüğü’nün basın yayın, enformasyon ve tanıtım alanında yürüttüğü faaliyetlere de değinen Mansur Özdemir, medyanın görevleri ve fonksiyonları itibariyle günümüzde öneminin giderek arttığını, Türkiye Bursları’nın en önemli açılım alanlarından birinin de medya olduğunu dile getirdi.

Basın Yayın ve Enformasyon alanında faaliyet gösteren BYEGM’nin devletin bu alana yönelik faaliyetleri konusunda model kurum olduğunu belirten Mansur Özdemir, bu açıdan soydaş öğrencilerin BYEGM ziyaretlerinin teorik bilgilerin pratiğin içinde edinilmesine imkan sağlayacağını söyledi.

BYEGM’nin de destek verdiği Gelecekle İletişim Çalıştayı’nın katılımcılarının yoğun talebi üzerine başlatılan eğitim programı kapsamında yayıncılık, basın yayın, yeni medya gibi alanlarda faaliyet gösteren ilgili kamu kurumlarını ziyaret eden soydaş öğrenciler BYEGM’nin çalışmalarını da yerinde görerek bilgi alacak.

ETİKETLER:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak .

*

EN SON DÜNYA

smok alien smokal85 ayak mantarı kredi hesaplama Akıllı Tahta Kek Kalıbı medyum Güncel Spor Haberleri
YUKARI GİT