OLAYLARI HALKA RAPOR EDEN GAZETE

Çakırca erik festivali

KÜLTÜR - SANAT/SÜRMANŞET

Geleneksel Hıdrellez etkinlikleri kapsamında yapılan Çakırca Erik Festivali’nde 33 çiftçi en kaliteli  ürünleri ile yarıştı. Jüri üyelerinin seçmekte zorlandığı 33 Erik çiftçisi birbirleri ile yarıştı. Erik Festivalinin birincisi Alettin Girgin isimli üretici oldu.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan Çakırca Hıdrellez etkinlikleri Çakırca Mahalle Muhtarı Zeki Bayrak’ın selamlama ile günün anlam ve önemini belirten  açılış konuşmasını gerçekleştirdi.

İznik Belediye Başkanı Osman Sargın konuşmasında ” Çok değerli hanımefendiler ve beyefendiler, Sevgili misafirler, sevgili konuklar hepinize en kalbi duygularımla selamlıyor hepinize saygılar, sevgiler sunuyorum. Bizler Çakırca mahallemize verdiğimiz sözleri Bursa Büyükşehir Belediyesi Recep Altepe’nin destekleri ile tek tek yerine getiriyoruz. Çalışmalarımız Çakırca Mahallesi Hizmet Binası ve Çakırca Rekreasyon alanı çalışmaları ile devam ediyor. Sevgili dostlar bu gün böylesine güzel bahar etkinliği düzenleyen başta Çakırca mahalle muhtarlığımıza, spor kulübümüze ve tüm boyalıca halkımızı yürekten kutluyorum. Artık bahar geldi. Az evvel muhtarımızın dediği gibi her yer yeşerdi ve tohum saçmaya başlandı. İnşallah 2016 yılı Çakırca ve tüm ülkemiz için bol, bereketli ve kazançlı hayırlı geçer diye temenni ediyorum. Allah hiç birinize dert verip te derman aratmasın. Cenabı Hak sizleri namerde muhtaç etmesin inşallah diyorum. Bu etkinlikte emeği geçen çok değerli çakırca mahallesi yöneticilerine huzurlarınızda tekrar teşekkür ediyorum . Allah hepinizden razı olsun hepinize saygılar ve sevgiler sunuyorum” dedi.

Çakırca Erik festivali programına Bursa Ak Parti Milletvekili İsmail Aydın, Bursa CHP Milletvekili Erkan Aydın, İznik Belediye Başkanı Osman Sargın, Orhangazi Belediye Başkanı Neşet Çağlayan, Marmarabirlik Yönetim Kurulu Başkanı Hidamet Asa, Belediye Meclis üyeleri, Ak Parti İlçe Başkanı Tamer Mahmut Hersek ve yönetimi, CHP İlçe Başkanı Ayan Özer ve yönetimi, Kamu Kurum ve Kuruluşları, Sivil Toplum örgütleri ve vatandaşlar katıldı.

Programda Milletvekilleri de selamlama konuşması yaparak 2016 yılı içerisinde çiftçilere bol ve bereketli kazançlar temennisinde bulundular.

Çakırca İlkokulu öğrencileri ile anasınıfı öğrencileri birbirinden güzel Folklor gösterileri sunarken, yoğurtta para bulma, Sandalye kapmaca, halat çekmece, yumurta yarışı ve benzeri oyunlar sergilenirken kazananlar ödüllendirildi. Ayrıca Kompozisyon , Resim ve Çiftçiler arasında en kaliteli erik yarışması düzenlenirken, Çakırca Avcılar Kulübü atış poligamında yarış düzenledi. Ödüller protokol üyeleri tarafından kazananlara takdim edildi.

Başkan Sargın’a Çakırca Mahallesinden İki Plaket

İznik Belediye Başkanı Osman Sargın’a yaptığı desteklerden dolayı Çakırca mahalle muhtarı Zeki Bayrak ile Çakırca Avcılar Klübü teşekkür plaketi verdi. Programda sonra misafirlere, erik, pilav ve ayran ikram edildi.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak .

*

EN SON KÜLTÜR - SANAT

smok alien smokal85 ayak mantarı kredi hesaplama Akıllı Tahta Kek Kalıbı medyum Güncel Spor Haberleri
YUKARI GİT