Ce Belgesi Alma Neden Önemlidir?

SAĞLIK

CE işareti ‘Conformity European’ kelimesinin kısaltmasıdır ve literatürdeki anlam Avrupa Normlarına uygun olarak ‘European Conformity’ dir.

CE işareti, bir ürünün veya ürün grubunun, CE sertifikasının “ürün direktifleri” olarak adlandırılan sağlık, güvenlik, çevre ve tüketicilerin korunması için Avrupa Birliği’nin temel gerekliliklerine uygun olduğunu gösterir. CE işareti taşıyan taşınabilir olmayan ürünler Avrupa Birliği ülkelerine girilemez; bu nedenle CE işareti, ürünlerin Avrupa Birliği iç piyasasında serbest dolaşımına izin veren bir “endüstriyel ürün pasaportu” olarak tanımlanabilir.

CE işareti, üretici pasaportunun bir işaretidir ve üreticinin garanti beyanı ile geçerlidir ve 1 Ocak 2004 tarihinden itibaren Türkiye iç pazarda kullanılması koşuluyla AB genelinde serbestçe dolaşmasına izin verilmeye başlanmıştır.

CE işareti kalite işareti değildir. CE işareti, üreticinin herhangi bir yerden alınan ticari markadan ziyade ürün / ambalaj / ilgili belgeye eklenir. CE Belgesi ürünün Avrupa ürün mevzuatına uygunluğunu gösterir.

CE işareti ‘Conformity European’ kelimesinin kısaltmasıdır ve literatürdeki anlam Avrupa Normlarına uygun olarak ‘European Conformity’ dir. CE işareti, bir ürünün veya ürün grubunun, CE sertifikasının “ürün direktifleri” olarak adlandırılan sağlık, güvenlik, çevre ve tüketicilerin korunması için Avrupa Birliği’nin temel gerekliliklerine uygun olduğunu gösterir. CE işareti taşıyan taşınabilir olmayan ürünler Avrupa Birliği ülkelerine giremez; bu nedenle CE işareti, ürünlerin Avrupa Birliği iç piyasasında serbest dolaşımına izin veren “endüstriyel ürün pasaportu” olarak tanımlanabilir.

CE işareti, üretici pasaportunun bir işaretidir ve üreticinin garanti beyanı ile geçerlidir ve 1 Ocak 2004 tarihinden itibaren Türkiye iç pazarda kullanılması koşuluyla AB genelinde serbestçe dolaşmasına izin verilir. Ce Belgesi Alma ile ilgili www.sistempatent.com sayfasına ulaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak .

*