OLAYLARI HALKA RAPOR EDEN GAZETE

CHP iftarına halk desteği büyük oldu

MANŞET/SİYASET

İznik Cumhuriyet Halk Partisi’nin Zeytin Kooperatifinde düzenlediği iftar yemeği, 2019 seçimlerine de ışık tuttu. CHP’nin iftar yemeğine halk yoğun ilgi gösterdi. Yemeğe Bursa il başkanı Şadi Özdemir ve yönetim kurulu da katıldı.
Davette halkı, CHP ilçe başkanı ve yönetim kurulu üyeleri kapıda karşıladı. İftar öncesi bir konuşma yapan ilçe başkanı Ayan Özer, “Mübarek Ramazan, küskünlüklerin, dargınlıkların son bulduğu, birlikteliklerin daha da kenetlendiği, paylaşımların yaşandığı aydır. Beklentilerimiz bu değerlerin toplumun her kesimine yayılması, birlik ve kardeşlik duyguları ile barışın daim olmasıdır.
Manevi değerleri, hayat felsefemize yaşatmazsak nerede kalır inancımız, nerede kalır yaptığmız ibadetler? Kul hakkı yiyeceksiniz, doğmamış çocuğun borçlu doğmasını sağlayacaksınız, insanları kutuplaştıracaksınız, nifak tohumları ekeceksiniz sonra ibadeti ağızdan düşürmeyeceksiniz.
Yolsuzlukta, yoksullukta çağ atlayacaksınız sonra kalkıp müslümanlığın meziyetlerinden bahsedeceksiniz. Çalacaksınız, çırpacaksınız dini bile rant kapısı yapacaksınız sonra dinin güzel yönleri hakkında vaaz vereceksiniz.
Gösterişte, şatafatta birbirinizle yarışacaksınız sonra kalkıp İslam dininin sadeliğini konuşacaksınız. İbadet nekadar sade ve gösterişsiz yapılırsa o kadar sağlıklı olur” dedi. Başkan Ayan Özer, tüm İzniklileri 15 temmuz 2016 cuma günü yapılacak olan ilçe parti binası açılışına davet etti.
CHP Bursa İl Başkanı Şadi Özdemir ise, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın geçtiğimiz gün söylediği “Teröristler kadar onurlu olmalıyız” sözlerini eleştirdi. Özdemir, “Cumhurbaşkanı’na , “oldu mu ya bu sözler, yakıştı mı şimdi” diyerek eleştirdi.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak .

*

EN SON MANŞET

smok alien smokal85 ayak mantarı kredi hesaplama Akıllı Tahta Kek Kalıbı medyum Güncel Spor Haberleri
YUKARI GİT