OLAYLARI HALKA RAPOR EDEN GAZETE

CHP köylerde bayram mesaisi yaptı

GÜNDEM/MANŞET/SİYASET

Cumhuriyet Halk Partisi İznik ilçe örgütü Kurban Bayramı boyunca köy ziyaretlerinde bulundu. İlçe yönetimi, Kadın kolları ve Gençlik kollarından oluşan grup, Ayan Özer başkanlığında köylüler ile bayramlaştı. Bayramın 4. günü gerçekleşen Elbeyli, İnikli ve Tacir köyü ziyaretine CHP Bursa Milletvekili Dilekçe Komisyonu Üyesi Erkan Aydın’ında katıldı. Ziyaret öncesinde 2005 yılında helikopteri düşerek şehit olan pilot Yüzbaşı Süleyman Satır’ın babası Orhan Satır ziyaret edildi. Ardından köy ziyareti yapıldı. “Şehirlinin efendisi Köylüler” ile tek tek tokalaşan milletvekili Aydın ve ilçe örgütü yoğun ilgi ile karşılandı. Köylerde samimi bir şekilde karşılanan CHP’liler, bol bol sorun dinledi. Tacir köyünde bayramlaşmanın ardından halka seslenen milletvekili Erkan Aydın, köylünün ekonomik durumuna değindi.
Aydın, “Memlekette tarım bitti mi çiftçi bitti mi senin memleketine kim gelir. Elin gavuru olan Amerikalısı, İngilizi gelir. Senin para etmeyen verimsiz dediğin toprağını alır kendi zenginliğine zenginlik katar. Karacabey’in Yenişehir’in köylerine gidiyorum, bugün en büyük toprak sahibi Deniz Bank. İkinci sırada Ziraat Bankası. Neden ödeyememiş köylü, önce makineyi satmış olmamış tarlayı satmış. 2002 yılından buyana köylüye soruyorum; Ben tarlamı büyüttüm, evimi aldım yetmedi bir tanede Bursa’dan aldım diyen var mı yok.”

“İCRALIK OLAMAYANA ARTIK KIZ VERMİYORLAR”
Köyleri tek tek geziyorum diyen Aydın, “Köylü amcam espriye vuruyor ‘Bizde artık icralık olmayana kız vermiyorlar’ diyor. Bakın ne hale geldik. Daha sonra sandığa gidiyoruz durum tam tersi. Noldu diyoruz. ‘Korkuyoruz’ cevabını alıyoruz. Neden korkuyorsun, zaten ahın gitmiş vahın kalmış. Tarla gitmiş, dededen, babadan kalma meralara büyükşehir konmuş karşılığında da köy meydanına bakın koca bir saat koymuş. Kaç dönüme karşı bir saat aldınız alın buyrun iyi alışveriş. Karacabey’in Keşlik köyünde 2 bin dönüm arazi büyükşehire gitti. Büyükşehir her yerde nerede milletin cebinde. Ver Allah ver. Karşılığında saat ve derece, bak Allah bak. Birde hoş geldin-güle güle tabelası. Ya bu köylü işi bilmiyor yada bunlar işi çok iyi biliyor.”

“SAKAL BIRAKIN ALIRSINIZ”
Köylü espri yaparak “oy alacaksanız sakal bırakın” sözlerine Aydın, “Doğru dedin. Bizim de söylem değiştirmemiz gerek. Geride ne var ne yok onları da biz alıcaz diyerekten, oy istemeliyiz. İnneke Hamidün Mecid deyip sırtınızda ne var ne yok almak lazım bak o zaman oy alırız. İşte milleti böyle idare ediyor bunlar. Onu yapacaz, bunu yapacaz dediler hani ortada bişi yok. Bayram öncesi soru önergesi verdik. Noldu dedik bayram öncesi hani 13. maaş yatacaktı ne oldu dedik. Sosyal Güvenlik Bakanlığından ses çıkmadı. Anca bizi sabahın köründe Harmancık’tan arıyor “sizin partiniz niye kapalı” ertesi gün noter tespiti yaptık onların AKP binası da kapalı. Harmancık 13 binden 5 bine düşmüş işsizlikten, sayenizde kim kaldı adam mı kaldı orada parti binası açsın. Köylü de gidiyor millette öyle bir hal aldı ki karayı ak gösteriyorlar. Millet de bir gözü açık diğeri kapalı uykulu vaziyette bana dokunmuyor diyerek başlıyor yine uyumaya. Gemi battı mı merak etmeyin hepimiz batarız.

“CHP KENDİNİ ÇIKIP ANLATSIN”
“CHP çıkıp kendisini anlatmıyor.” diyen köylülere “Nasıl anlatacağız memlekette medya mı bıraktılar. Bakın her köye gidiyoruz. 17-25 Aralık öncesi her köyün tv kanalında ya Samanyolu ya da Kanal 7 açıktı. Bugün ne oldu Ya TRT1 yada A Haber. Bunu kim yapıyor köyde ki imamlar. Kim yaptırıyor AKP teşkilatları. Halk tv izleyen var mı yok. Neden izlemiyorsunuz açın izleyin CHP nediyor ne anlatıyor bir görün. Açmıyorsunuz. Dün imamların açtığı kanalları izliyordunuz. Bu gün o imamlar milletin meclisini bombaladı. Yapmayın etmeyin birileri bu izlenecek deniyor o izleniyor. Olmaz köylü iradesine sahip çıkmalı. Her şeyi okumalı ve izlemeli. Her köyde Sabah ve Takvim gazetesi var. Neden Sözcü almıyorsunuz onu da okuyun. Ondan sonra da ceketinizi de alırlar gömleğinizi de.”
Konuşmanın ardından köylüler ile vedalaşan Erkan Aydın ve yönetim kurulu üyeleri daha sonra Göllüce ve Drazali’nden Saka ile İlçin ailelerinin düğününe katıldı. Milletvekili Aydın ve yönetim kurulu, Mehmet Saka ve Serap İlçin çiftine mutluluklar diledi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak .

*

EN SON GÜNDEM

smok alien smokal85 ayak mantarı kredi hesaplama Akıllı Tahta Kek Kalıbı medyum Güncel Spor Haberleri
YUKARI GİT