OLAYLARI HALKA RAPOR EDEN GAZETE

CHP’de anlamlı bir gün yaşandı

GÜNDEM/MANŞET

 

Cumhuriyet Halk Partisi İznik ilçe örgütü, 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutladı.  Tüm eğitim camiasına başarılar dileyen CHP ilçe örgütü, eğitime gönül vermiş, emekli öğretmenleri de unutmadı.

CHP ilçe binasında emekli eğitimciler ile bir araya gelen yönetim kurulu ve partililer, günün anlam ve önemini tatlandırmak üzere hep birlikte pasta kestiler.

Parti yönetim kurulu üyesi Asiye Çalışkan, öğretmenler gününün anlam ve önemine dair yaptığı konuşmasında ise şu sözlere yer verdi.

Çalışkan, “Bizleri seven, öğreten, hata yaptığımızda affeden, büyüklüğü ile hep koruyan, hayatımızda ve anılarımızda özel yeri olan, sevgili öğretmenlerimiz.

Başta baş öğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm öğretmenlerimizin öğretmeler günü kutlu olsun. Bir toplumun dönüştürülmesinde en büyük unsurlardan biridir öğretmenlik. Bilimi yol bilen, amacı toplumu aydınlığa çıkartmak olan ve bu uğurda durmak bilmeden çalışan saygıdeğer öğretmenlerimize minnettarız.

Öğretmenlerimiz, geleceğimizi şekillendiren bir toplumun yapı taşlarıdır. Çünkü,  geleceği şekillendirme vasfına sahipler. Bu yüzden öğreten olmak zor iştir. Bu yüzdendir ki, aklını kiraya vermeyecek nesiller yetiştirmek, öğretmenlerin birinci görevidir. Fikri hür, vicdanı hür, bireylerin olduğu bir toplum çağdaş uygarlık yolunda emin adımlarla yürüyecektir. Ulu önder Atatürk’ün, “Öğretmenler yeni nesil sizlerin olacaktır.” Cümlesi, ne kadar çağdaş uygarlığı anlatıyorsa “Dinimizi ve kinimizi unutmayın” cümlesi de o kadar yozluğu ve gericiliği anlatıyor.

Büyük önderimiz Atatürk, “Bir milleti hür bağımsız şanlı yüksek bir toplum olarak yaşatan da köleliğe yoksulluğa düşüren de eğitimdir. Bu yüzdendir ki Osmanlı’nın batışı da eğitimdendir. Cumhuriyetin yükselişi de eğitimdendir. “

Yüreği yurt ve insan sevgisiyle atan toplumu bir adım ileriye nasıl götürürüm kaygısını duyarak çalışan bu uğurda kendini sürekli gelişimin içinde tutan sevgili öğretmenlerimizi hatta bu yüce görev için vatanın her yanında öğretme duygusuyla ülküsü için görevi başında şehit olmuş öğretmenlerimizi de şükranla minnetle anıyoruz” dedi.  Ardından söz alan emekli öğretmen Mehmet Uzun’da eğitim camiasının gününü kutlayarak onlar adına pasta kesti.  Programın bitiminde ise eğitimciler ile CHP ilçe yönetimi toplu olarak hatıra fotoğrafı çektirdi. Başkan Ayan Özer ve yönetimi daha sonra rahatsızlığı nedeniyle evinde istirahat eden emekli öğretmen Sevgi Eker’i ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerinde bulundu.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak .

*

EN SON GÜNDEM

smok alien smokal85 ayak mantarı kredi hesaplama Akıllı Tahta Kek Kalıbı medyum Güncel Spor Haberleri
YUKARI GİT