OLAYLARI HALKA RAPOR EDEN GAZETE

Darbeye karşı tek vücut

GÜNDEM/MANŞET

Paralel Cunta tarafından planlanan darbe girişimi sonrasında tüm Türkiye genelinde olduğu gibi İznik’te de binlerce vatandaş alanlara koşarak protesto etti. Türkiye’nin her köşesinde olduğu gibi İznik’te Darbe girişimine karşı İznik halkı tek yürek oldu. İznik Dörtyol meydanında ve İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde sabaha kadar demokrasi nöbeti tuttu.

Demokrasi meydanında toplanan binlerce vatandaş ellerinde Türk bayrağı ile bir araya geldi. Sık sık İstiklal Marşı okuyan binler, Tekbir seslerinin yanı sıra asker kışlaya sloganı attı. Yaşlısı, genci, çocuğu, kadını ile meydanda toplanan İznikliler, sabah saatlerine kadar Emniyet Müdürlüğü önünden ayrılmadı.

İznik Kaymakamı Ali Hamza Pehlivan,İznik Belediye Başkanı Osman Sargın, Büyükşehir İlçe Koordinatörü Serkan Acar,  İznik Belediye Başkan yardımcıları Mehmet Hıştıroğlu, Necati Tosun, Marmarabirlik Yönetim Kurulu Başkanı Hidamet Asa, İlçe Emniyet Müdürü Hasan Tolga Sanlı, İlçe Müftüsü Veli Vehbi Bardakçı, AK Parti ilçe başkanı Tamer Mahmut Hersek ve Kamu Kurum ve Kuruluşları, Sivil Toplum örgütleri, Basın mensupları, her siyasi partilerden binlerce insan meydanlarda darbeye karşı protesto sloganları attı.

İlçe Emniyet Müdürlüğü önünde konuşan İznik Belediye Başkanı Osman Sargın” Her şey Güvenlik altına alınıncaya kadar Birlikte  El ele, Omuz omuza, mücadelemiz devam edecektir” dedi.

İznik Kaymakamı Ali Hamza Pehlivan ise “Değerli hemşerilerim Bursa Alay Komutanlığından bilgi geldi. Bursa Alay Komutanlığı olarak bütün İlçe teşkilatları ile birlikte Devletinin ve Milletinin yanındadır diye mesaj geldi ” diyerek İznik halkına birlik beraberlik çağrısında bulundu.

CAMİLERDEN EZAN SESLERİ YÜKSELDİ

 İznik’teki camilerden darbeye karşı ezan sesleri yükseldi. İznik Belediyesi Demokrasi nöbeti tutan vatandaşlara Sıçak Çorba ikramında bulundu. Emniyet Müdürlüğü önüne kurduğu sine vizyon ile Televizyon yayınları ile halkı bilgilendirdi.

BAŞKAN SARGIN; BU AKŞAM TÜRK BAYRAKLARI İLE DÖRTYOLDAYIZ

Başta  İznikli Hemşerilerim olmak üzere Ellerinde Türk Bayrakları  ve Yürekleri ile sokaklara cıkıp Milli İradeye sahip çıkan asil Milletimize Minnet ve Şükranlarımı sunuyorum. Bu Akşam Demokrasimize, Birlik ve Beraberliğimize Sahip Çıkmak İçin Tüm Hemşehrilerimizi Türk Bayrağımız ile birlikte İznik Dörtyol  Meydanına Davet Ediyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak .

*

EN SON GÜNDEM

smok alien smokal85 ayak mantarı kredi hesaplama Akıllı Tahta Kek Kalıbı medyum Güncel Spor Haberleri
YUKARI GİT