Denizli İkinci Kez Depremle Sarsıldı. Mersin Depremi Korku Yarattı

Denizli İkinci Kez Depremle Sarsıldı. Mersin Depremi Korku Yarattı

GÜNDEM

Denizli’de bugün öğle saatlerinde meydana gelen 4.1 şiddetindeki depremin ardından bir kez daha deprem ile sarsıldı. Denizli depremi halkta büyük korku yaşattı. Arka arkaya Denizli’de meydana gelen 4.1 şiddetindeki iki deprem bölge halkında tedirginlik yaratırken depremlerin daha büyük bir depremin habercisi olup olmadığı tartışılmaya başlandı. Denizli depremi AFAD tarafından 4.1 büyüklüğünde olduğu açıklanırken depremler saat 12:35 ve 16:55 sıralarında meydana geldi.

Denizli’nin Honaz ilçesinde saat 12.35’te ve 16.55’te 4,1 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), Denizli’nin Honaz İlçesi’nde saat 16.55’te 4,1 büyüklüğünde deprem meydana geldiğini açıkladı.

Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığından (AFAD) alınan bilgiye göre, Honaz ilçesinde saat 16.55’te yerden 7,5 kilometre derinlikte 4,1 büyüklüğünde sarsıntı kaydedildi. Denizli kent merkezi ve çevre ilçelerde de hissedilen depremde herhangi bir can ve mal kaybı yaşanmadığı belirtildi. Honaz ilçesinde saat 12.35’te meydana gelen 4,1 büyüklüğündeki depremden sonra, 5 artçı sarsıntı daha gerçeklemişti.

ÖĞLEN SAATLERİNDE AYNI BÜYÜKLÜKTE BİR DEPREM DAHA MEYDANA GELDİ

AFAD, yine Honaz ilçesinde saat 12.35’te 4,1 büyüklüğünde deprem kaydedildiğini ve depremin ardından bölgede 10 dakika içinde 1,5 ila 1,6 büyüklüğünde 3 deprem daha gerçekleştiğini açıklamıştı.

1 yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak .

*