OLAYLARI HALKA RAPOR EDEN GAZETE

Dikkat! Denetimler başladı

GÜNDEM

Çevrenin korunması ve sanayi tesislerince gerekli tedbirlerin alınması amacıyla denetimler Osmangazi, Yıldırım, Kestel, Gemlik, Orhangazi, İznik, Büyükorhan, Harmancık, Orhaneli, Karacabey, Yenişehir ilçelerinde de devam edecek.

Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı’nın hazırladığı sanayi envanteri kapsamında il genelinde Organize Sanayi Bölgeleri dışında faaliyet gösteren 2 bin tesis tek tek incelenerek çevre ve insan sağlığına etkileri değerlendirildi. Bu kapsamda, kirletici özelliği yüksek olan 503 adet 1. Sınıf Gayri Sıhhi Müessesenin 147’sinin İşyeri Açma ve Çalışma Ruhsatının olduğu, 107 tesiste ruhsat çalışmalarının devam ettiği, ruhsatsız faaliyet gösteren 249 adet 1. Sınıf tesiste denetim yapılması gerektiği tespit edildi.

Denetim faaliyetlerinde tespit edilen olumsuzluklar yetki ve sorumluluk alanına göre ilgili kuruluşlara (Çevre ve Şehircilik İl Md. BUSKİ Genel Md.), tesisinin 2. ve 3. Sınıf Gayri Sıhhi Müessese olması durumunda kontrol ve denetimlerinin yapılması amacıyla ilçe belediyelere bildiriliyor. Ayrıca şehir içinde faaliyet gösteren fakat ruhsatlandırılması mümkün olmayan işletmelerin de şehirden uzak çevresel tedbirleri alınmış bölgelere taşınmasına yönelik çalışmalar yapılıyor. Çevrenin korunması ve sanayi tesislerince gerekli tedbirlerin alınması amacıyla denetimler Osmangazi, Yıldırım, Kestel, Gemlik, Orhangazi, İznik, Büyükorhan, Harmancık, Orhaneli, Karacabey, Yenişehir ilçelerinde de devam edecek.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak .

*

EN SON GÜNDEM

smok alien smokal85 ayak mantarı kredi hesaplama Akıllı Tahta Kek Kalıbı medyum Güncel Spor Haberleri
YUKARI GİT