OLAYLARI HALKA RAPOR EDEN GAZETE

Dünyanın en hızlılarına İznik Çinisi

DÜNYA/MANŞET

HIZLI VE ÖFKELİ ÜNLÜ MARKALARA İZNİK ÇİNİSİ
Tam bin 500 kilometre yol katederek, dünyanın en hızlı ve en pahalı oyuncaklarının merkezine gitti. Alfa Romeo tutukunu olan Murat Gümüş, geçtiğimiz Ekim ayında İznik’ten kalktı, dünyanın en hızlı ve en öfkelisi tabir edilen arabaların üretildiği İtalya’da ki merkezine yolculuk etti.

Başta Alfa Romeo, Maserati, Ferrari, Lamborghini ve ünlü motosiklet markası Ducati, müzesi ve fabrikalarını görme şansı elde eden Gümüş, 30 günlük İtalya seyahatinde tam 12 şehir gezdi. Bunlardan en önemlileri ise ünlü markaların üretildiği Milano, Modena, Maranello, Bologna şehriydi.

HER BİR FABRİKAYA İZNİK ÇİNİSİ
Araba tutkunu Gümüş, bir ilke de imza attı. Ünlü markaların üst düzey yöneticileriyle tanıştı. İznik’te Dedemin Elleri Çini Atölyesinde özel ürettirdiği Alfa Romeo, Maserati ve Ferrari markalarının amblemi bulunan çinileri, gittiği araba fabrikalarındaki üst düzey yetkililerine takdim etti.

ÇİNİLER BAŞ KÖŞEDE YER ALDI
Milano’nun Arese kentinde üretilen Alfa Romeo’nun yetkilisi Anna Marchi, Modena şehrinde üretilen Maserati’nin yetkilisi Tobia Rosati, Maranello şehrinde üretilen Ferrari’nin yetkilisi Antonio Ghini’ye takdim edilen İznik çinileri ünlü markaların baş köşesine asıldı. Murat Gümüş, araba tutkusunun ötesinde İznik’in adını dünyaca ünlü otomobil markalarının yanında duyurmanın mutluluğunu yaşadığını söyledi. Geleneksel motifler ile süslenen çinilere yöneticilerin hayran kaldığını belirten Gümüş, “Çinileri takdim ettiğimde bana, bugüne kadar ziyaretçilerden böylesine anlamlı bir hediye hiç almadıklarını söylediler. Çinilerin, markalarının baş köşesinde yer alacağını ifade ederek, teşekkür ettiler” dedi. İznik çinilerini alan yetkililer, Gümüş’e de hediye ile karşılık verdiler.
Murat Gümüş, aynı zamanda Alfa Romeo’nun Facebook fenomeni, “Alfa Romeo Owners Club” adlı sayfanın yöneticisi olan Gümüş’ün 11 bin üyesi bulunuyor.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak .

*

EN SON DÜNYA

smok alien smokal85 ayak mantarı kredi hesaplama Akıllı Tahta Kek Kalıbı medyum Güncel Spor Haberleri
YUKARI GİT