Erektil Disfonksiyon Nedir

YAŞAM

Erektil disfonksiyon şikayeti erkeklerin korkulu rüyasıdır. Özellikle günümüzde sigara, alkol tüketiminin artması, iş hayatında stresin en üst seviyelerde yaşanması, sağlıksız beslenme ve spor yapılmaması gibi etkenler sonrasında ortaya çıkan bu şikayetin görülme oranı da artmaya başlamıştır.

Cinsel ilişki sırasında erkeklik organının yeterli seviyede sertleşmemesi ile başlayan bu süreç aile içi sorunları da beraberinde getirmektedir.

Peki tıbbi olarak neden böyle sorun olur? Yukarıda saydığımız sigara ve alkol tüketimi ile birlikte tuzlu ve yağlı yemek yeme alışkanlığı sonrasında genital bölgede bulunan kılcal damarların belirli düzeyde tıkanması sonrasında yeterli kan akışının sağlanamaması ile birlikte bu sorun ortaya çıkar. Somut olarak bu şekilde yaşanırken ayrıca psikolojik sorunlar sonrasında da ortaya çıkabilir.

Psikolojik sorunların var olması sonrasında yapılması gereken tek şey vardır o da psikoterapidir. Herhangi bir ilaç tüketimi yada tamamen sağlıklı yaşama ile çözülecek bir sorun değildir.

Eğer ki damarların tıkanması sonrasında ortaya çıktı ise doktora danışarak sertleşme ilaçları kullanılabilir.

Cialis bu ilaçlar arasında en çok tercih edilenler listesine girebilmeyi başarmıştır. Yarı kimyasal bir ilaç olan Cialis’n dozajları ise 2,5 – 5 -10 ve 20 şeklinde düzenlenmiştir.

60 yaş üstü ve tansiyon, kalp ve karaciğer rahatsızlığı olanların kesinlikle reçete ile yani doktor kontrolünden sonra kullanılması önerilmektedir. Çünkü direk damar yollarına etki yaptığı için tansiyona ve tabii ki kalbe etkisi olmaktadır. İlaç tüketiminde baş ağrısı, baş dönmesi gibi yan etkilerin ortaya çıkması gayet normal karşılanmaktadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak .

*