OLAYLARI HALKA RAPOR EDEN GAZETE

Facebook Kurucusu Mark Zuckerberg Yapay Zeka Üretmek İstiyor

Facebook Kurucusu Mark Zuckerberg Yapay Zeka Üretmek İstiyor

TEKNOLOJİ

Dünyanın en genç milyarderlerinden Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberk bu yıl içerisinde yapay zeka geliştirmek istediklerini açıkladı. Kişisel facebook hesabından açıklama yapan Mark Zuckerberg 2016 yılı hedeflerini açıklarken hedeflerinden en önemlilerinden birisinin kendisine ev işleri ve çocuk bakımı konusunda yardım edebilecek bir yapay zeka geliştirmek istediklerini söyledi. Şu anda Facebook Messenger üzerinden yapay zeka algoritması geliştiren Facebook’un ileriki hedefleri arasında yapay zeka olduğu Mark Zuckerberg tarafından da dile getirilmiş oldu.

Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg kendi hesabından yaptığı açıklamada 2016’da yapmak istediklerinin arasında kendisine çocuk bakımı ve ev işleri konusunda yardımcı olacak bir yapay zeka üretmek olduğunu söyledi.

Zuckerberg, yapay zeka teknolojisiyle evindeki müzikten ışık ve ısı sistemine kadar herşeyi ‘sesini tanıtarak’ kontrol etmeyi hedeflediğini söylüyor.

Facebook’un kurucusu, kendisine özel bu yazılımın tasarlanmasının eğlenceli bir deneyim olacağını belirtirken, ”Kişisel asistanıma, kapıyı çaldıklarında arkadaşlarımı yüzlerinden tanıyarak kapıyı açmasını öğreteceğim. Ayrıca yapay zekayı Max’in yanında olmadığım zaman odada neler olup bittiği konusunda beni bilgilendirmesini sağlayacak şekilde eğiteceğim” dedi.

Facebook, halihazırda mesajlaşma aplikasyonu messenger için yardımcı yaratmayı hedefleyen bir yapay zeka üretim sürecinde.

Iron Man (Demir Adam) filmindeki ‘uşak’ Jarvis karakterinden ilham aldığını söyleyen Zuckerberg, ”Kişisel asistanıma eve gelen misafirleri yüzüne bakarak onları nasıl tanıyacağını öğreteceğim. Ayrıca ben yokken Max’ın (kızı) odasinda neler olup bittiğini de bana bildirecek” dedi.

Gelişmeleri yıl boyunca paylaşacağını belirten Zuckerberg, kızı doğduktan sonra, ”insanlığın potansiyelinin daha ileri seviyelere taşınabilmesi için” Facebook’ta kendisi ve eşinin hisselerinin Zuckerberg – Chan Vakfı’na bağışlayacaklarını söylemişti.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak .

*

EN SON TEKNOLOJİ

Placeholder

Kamera İç Özellik

Güvenlik sistemlerinin en yaygını olan kamera sistemlerinde genel olarak hep tüm sistemin
Placeholder

Oyun Oynayarak Mutlu Olmak

Hayatın tekdüzeliğini oynadığımız oyunlar ile gideririz, oyunların olmadığı hayat sıkıcıdır, başkalarıyla yarışmak,
smok alien smokal85 ayak mantarı kredi hesaplama Akıllı Tahta Kek Kalıbı medyum Güncel Spor Haberleri
YUKARI GİT