Olayları Halka Rapor Eden Gazete

Facebook patronu Zuckerberg yapay zeka yapacağını söyledi

Facebook patronu Zuckerberg yapay zeka yapacağını söyledi

TEKNOLOJİ

Sosyal medya devi Facebook’un patronu olan Mark Zuckerberg çıldırdı. Yapay zeka yapmak istediğini söyleyen Zuckerberg, ev ve iş yaşantısını daha rahat bir hal kazandıran yapay zeka yapmak için kolları sıvadı. Facebook patronu Zuckerberg’in yapay zeka projesi sosyal medyada da en çok konuşulan konulardan biri oldu.

Facebook CEO’su Mark Zuckerberg, ev ve iş yaşantısında kendisine yardımcı olması için bir yapay zeka asistan hazırlamak istiyor. Zuckerberg, kısa süre önce kız babası olmuştu ve haliyle artık her zamankinden daha meşgul durumda.

Facebook duvarında bir mesaj paylaşan Zuckerberg, 2016’da yapmak istediklerinden birinin de basit bir yapay zeka hazırlamak olduğunu söyledi. Böylece ev ve iş yaşantısında kendisine yardım edebilir. Örnek de veren Zuckerberg, Iron Man filminde Tony Stark’ın yardımcısı Jarvis’i gösterdi. Gerçi Jarvis biraz fazla gelişmiş bir örnek gibi.

Zuckerberg, önce imkanları araştırarak ardından evdeki her şeyi sesiyle nasıl kontrol edebileceği üzerine çalışmalar yapacak. Sesle ışık açıp kapatmak, müzik başlatmak, kapıları kitlemek gibi. Öte yandan, VR desteği sayesinde de istediği verileri görseller biçiminde sürekli göz önünde bulundurabilecek. En azından hedeflerinden biri de daha rahat bir çalışma ortamı oluşturabilmek.

Bakalım Facebook’un dehası Mark Zuckerberg 2016 yılında hem Facebook’ta hem de kişisel hayatında ne gibi değişiklikler yapacak.

Bir Cevap Yazın

Your email address will not be published.

*

DİĞER TEKNOLOJİ HABERLERİ

Placeholder

Kamera İç Özellik

Güvenlik sistemlerinin en yaygını olan kamera sistemlerinde genel olarak hep tüm sistemin
Placeholder

Oyun Oynayarak Mutlu Olmak

Hayatın tekdüzeliğini oynadığımız oyunlar ile gideririz, oyunların olmadığı hayat sıkıcıdır, başkalarıyla yarışmak,
iznik emlak
YUKARI ÇIK