Son Dakika
23 Ekim 2016 Pazar

Fenerbahçe Transferde Hız Kesmiyor

Geçtiğimiz sezon İsmail kartal yönetiminde istenilen başarıyı yakalayamayan Fenerbahçe 2015-2016 sezonu için iddialı bir kadro kurmak için transferlere devam ediyor.

Fenerbahçe Transferde Hız Kesmiyor

Geçtiğimiz sezon İsmail kartal yönetiminde istenilen başarıyı yakalayamayan Fenerbahçe 2015-2016 sezonu için iddialı bir kadro kurmak için transferlere devam ediyor. Fenerbahçe yeni sezon kadrosunu büyük ölçüde yenilerken dünya çapında transferlere de imza atarak adından söz ettiriyor.

Fenerbahçe geçtiğimiz yıl Galatasaray arkasından gelen ikincilik sonrası yeni sezonda şampiyonluk hedefiyle transfer sezonunu hareketli geçiriyor. İlk olarak Portekizli teknik adam Vitor Pereira ile sözleşme imzalayan Sarı lacivertli ekip Webo, Emre, Bekir gibi oyuncular ile de yollarını ayırdı. Yeni sezona büyük hedefler koyan Fenerbahçe bu bağlamda kadrosunu dünya yıldızları ile doldurma adına yoğun çalışıyor. Geçtiğimiz günlerde açıklama yapan teknik direktör Vitor Pereira; hücuma dayalı, saldırgan ve topa sahip olan bir takım kuracaklarını belirtmişti. Bu doğrultuda sarı lacivertli ekip ilk olarak hücum bölgesine takviyeler yaparak transfer sezonuna giriş yaptı.

FENERBAHÇE’NİN İLK BÜYÜK TRANSFER NANİ

Öncelikle Bursaspor’dan Fernandao’yu renklerine bağlayan Fenerbahçe ardından rotasını Luis Nani’ye çevirdi. Futbolcunun kulübü Manchester United ve kendisi ile yapılan uzun görüşmeler neticesinde anlaşma sağlandı. 5 Temmuz pazar günü İstanbul’a ayak basan Luis Nani kendisini 3 yıllığına Fenerbahçe’ye bağlayacak sözleşmeye imza attı. Buna göre Fenerbahçe Portekizli futbolcu için Manchester United’a 6 milyon euro bonservis bedeli ödeyecek. Nani Fenerbahçe’den yıllık 3,7 milyon euro garanti ücret alacak.

YENİ SEZONDA VAN PERSİE RÜZGARI ESECEK

Luis Nani transferi ile büyük bir sükse yapan Fenerbahçe transfer çalışmalarına kaldığı yerden devam etti. Manchester United’ın kapısı bu defa Van Persie için çalındı. Kısa bir süre zarfında Van Persie ve kulübü ile anlaşma sağlandı. Van Persie 14 Temmuz Salı günü kendisini Fenerbahçe’ye bağlayan sözleşmeye imza attı. Kadrosunu dünya yıldızları ile süsleyen Fenerbahçe transfer çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Sızdırılan bilgilere göre sarı lacivertliler Gökhan İnler ile ilgileniyor ve tarafların anlaşmaya çok yakın oldukları iddia ediliyor.

FENERBAHÇE’DE YENİ SEZONDA HEDEF ŞAMPİYONLUK

Fenerbahçe yaptığı tüm transferler sonrası Ağustos ayında başlayacak 2015-2016 sezonunda tek hedef olarak şampiyonluğu belirledi. Bu çerçevede yeni transferler ile kadrolarını güçlendirdiklerini belirten Fenerbahçe yönetimi yeni sezonda şampiyonluk dışında hiç bir sonucun kendilerini tatmin etmeyeceğini ve şampiyonluk için çalışmalarını sürdüreceklerini belirttiler.