Ferah Yatak Odası Tasarımı için Öneriler

MAGAZİN

Kış aylarında özlediğiniz doğal esintileri yatak odanızda hatırlayarak rahatlamak, yaz aylarında ise doğanın esintisini yatak odanıza, başta da nevresim takımınıza taşıyarak sıcak havanın canlılığının tadına varmak için farklı tasarım önerilerinden faydalanabilirsiniz. Dekorasyon ipuçları sayesinde doğanın tazeliği ve canlılığı yatak odanızda sizinle buluşarak tüm pozitif enerjinizi toplamanıza yardımcı olabilir.

Yazın canlılığını ve kışın huzurunu yatak odanızın tasarımına taşımak için doğa temalı desenlerden ilham almak akıllıca olacak, ferah ve iç açıcı bir yatak odası ile dinlenmek ve enerjinizi toparlamak sizin için çok daha keyifli bir hal alacaktır. Çiçek ve minik hayvanlarla bezeli sınırsız nevresim takımı arasından dilediğinizi seçebilir ya da perdelerinizden duvarlarınıza denizin tuzlu havasını yansıtan marin temalardan faydalanabilirsiniz.

Doğanın renkleri evinizde

Doğal desenler denince akla ilk gelen çiçek desenleri ve çiçekleri hatırlatan pembe, beyaz, fuşya, lila gibi renklerde detayları tercih etmek yatak odanızda bahçe hissi yaratacaktır. Özlediğiniz doğayla buluşmak için evinizden ayrılmanıza gerek kalmaması için nevresim takımı tasarımından perdelerinize kadar birçok parçada doğal tonları ve çiçek ya da kuş desenlerini kullanabilirsiniz.

Ancak bu noktada dikkat edilmesi gereken göz yorucu bir karmaşıklık yaratmamak için desenlerin yoğun kullanıldığı yerlerde diğer renkleri mat tonlarda ve düz fonlarda seçmek olacaktır. Örneğin çiçekli bir güneşliği beyaz bir tül ile kombinleyebilir, çiçek desenleri yoğun kırlentlerinizi tozpembe yatak örtüleri ile birlikte kullanabilirsiniz. Bu senenin dekorasyonda modası mercan rengini de küçük aksesuarlar ile tasarımda kullanarak bir miktar renklendirme yapabilirsiniz.

Aydınlatma için de büyük abajurlar kullanmak yerine minik aplikleri bir arada kullanarak daha doğal bir görünüm sağlayabilir, ışığı yansıtmak için duvarlarda aynalardan yardım alabilirsiniz. Nevresim takımı seçiminde parlak renkler de aydınlık görünümü destekleyecektir.

Yatak odasında deniz havası

Yazın olmazsa olmazı denizi özlediyseniz, tuzlu havanın ferahlatıcı etkisini yatak odanızda yaşamak için birkaç küçük değişiklik yeterli olacaktır. Genelde mavi ve beyaz renklerinin yoğun olarak kullanıldığı marin yani denizci konseptli yatak odalarında yer yer koyu ahşabı kullanarak zıtlık yaratmanız da mobilya seçiminde altın ipucu olacaktır. İnternet sitemiz www.evinsensin.com‘dan aldığınız düz nevresim takımı modellerinizi mavi tonlarında birçok kırlent ve beyaz yatak örtünüzü tamamlayabilirsiniz.  Beyaz duvarlarınızı yer yer mavinin yoğun olduğu tablolar, kahverengi çerçevelerde siyah beyaz fotoğraflar ya da büyüklü küçüklü deniz yıldızları ve kabukları ile süslemek oldukça ferah bir görünüm sağlayacaktır.

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak .

*