OLAYLARI HALKA RAPOR EDEN GAZETE

FLAŞ FLAŞ FLAŞ iPhone 6c modellerinden ilk sızıntılar geldi

TEKNOLOJİ

iPhone 6c modellerine dair yeni gelen sızıntılar cihaz hakkında oldukça net ve kaliteli bilgiler verdi, cihazın yeni akıllı telefonlar arasında kendisini özellikle tasarım ve renk açısından göstermesinin beklendiği iddia edildi ve öne sürüldü.

KGI Securities isimli şirketin analisti olan Ming-Chi Kuo, iPhone 6c ile ilgili beklentilerini paylaştı. Bu beklentiler şimdiye kadar ortaya çıkmış beklentiler arasında en gerçekçi olanları. İlk olarak söz konusu iPhone 6c modelinin 4 inç ekrana sahip olması bekleniyor. Uygun fiyatlı olması için yapılması gereken ilk hamle ekranı küçültmek. Ekran panellerinin küçülmesi, üreticiler için maliyeti azaltan önemli bir faktör. 4 inçlik ekran ile iPhone 6c modelinin 500 Doların altında satılabileceği öngörülüyor.

Apple A8 yongası yani iPhone 6’nin işlemcisiyle satışa çıkması beklenen cihazda bir diğer önemli beklenti ise Apple Pay desteği. Touch ID ve NFC özelliklerine sahip olması beklenen iPhone 6c modelinde mobil ödeme desteği bulunacak. Bu firma için oldukça önemli ve mantıklı bir adım olacaktır. Çünkü Apple Pay, her alışverişte firmaya ufak komisyonlar kazandırıyor. Uygun fiyatlı bir akıllı telefonda mobil ödeme desteğinin olması kullanıcılar için önemli bir satın alma kriteri olabilir. Nitekim Samsung’ta da benzer bir hamleyi görmeyi bekliyoruz. Güncellenen Galaxy A5 ve A7 modellerinde parmak izi okuma sensörü, NFC ve AFC+ teknolojileri kullanılıyor. Bu özellikler Samsung Pay’i kullanmak için yeterli.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak .

*

EN SON TEKNOLOJİ

Placeholder

Kamera İç Özellik

Güvenlik sistemlerinin en yaygını olan kamera sistemlerinde genel olarak hep tüm sistemin
Placeholder

Oyun Oynayarak Mutlu Olmak

Hayatın tekdüzeliğini oynadığımız oyunlar ile gideririz, oyunların olmadığı hayat sıkıcıdır, başkalarıyla yarışmak,
smok alien smokal85 ayak mantarı kredi hesaplama Akıllı Tahta Kek Kalıbı medyum Güncel Spor Haberleri
YUKARI GİT