Son Dakika
19 Ocak 2017 Perşembe

Fransa ‘dan İsrail’e Uyarı;Çözüm Olmazsa Filistin’i Tanırız

Fransa ; İsrail-Filistin sorununa iki devletli bir çözüm için anlaşma arayacaklarını duyuran Fransa Dışişleri Bakanı, çözüm olmazsa Filistin’i resmen tanıyacağını söyledi

Fransa ; İsrail-Filistin sorununa iki devletli bir çözüm için anlaşma arayacaklarını duyuran Dışişleri Bakanı, çözüm olmazsa Filistin’i resmen tanıyacağını söyledi.

Fransa dışişleri bakanı Laurent Fabius Filistin ve İsrail’in kalıcı bir çözüm için anlaşamamaları durumunda  Filistin devletini tanıyacağını söyledi.

Fransa

İKİ DEVLETLİ ÇÖZÜM

Cuma günü diplomatik temsilcilere vermiş olduğu yeni yıl toplantısında konuşan Dışişleri Bakanı Laurent Fabius, çok kısa bir süre içinde Amerika Birleşik Devletleri, Avrupa ülkeleri ve Arap ülkelerinin de içinde olacakları uluslararasıarası bir konferans düzenleyerek İsrail-Filistin sorununa iki devletli bir çözüm için anlaşma arayacaklarını duyurdu.

“ÇÖZÜM OLMAZSA FRANSA FİLİSTİN’İ TANIRLAR”

Uluslararası konferansın başarısız olması durumunda ise Fransanın tek taraflı olarak Filistin devletini tanıyabileceğini ifade eden Laurent Fabius bir çok engel olmasına rağmen Fransanın çözüm yolunda sorumluluğu üstlenmekten vazgeçmeyeceğini de söyledi.