OLAYLARI HALKA RAPOR EDEN GAZETE

Genç iletişimciler programı

DÜNYA/SÜRMANŞET

1.Uluslararası Genç İletişimciler Buluşması Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü’nde başladı.

18 ayrı ülkeden gelen ve Ankara’da lisansüstü düzeyde “İletişim Bilimleri” alanında öğrenim gören Türkiye Burslusu uluslararası öğrenciler BYEGM Genel Müdürü Ahmet Göktürk İnan, Genel Müdür Yardımcısı Ekrem Okutan ve Basın Yayın Daire Başkanı Musa Özdemir ile bir araya geldi.

İnan, açılış konuşmasında öğrencilere medyanın toplumları etkileme ve yönlendirme bakımından muazzam bir güce ulaştığını ifade etti. Bunun sonucu olarak iletişimciliğin çağımızın en etkili mesleklerinden biri konumuna geldiğini belirterek sözlerine şöyle devam etti: “Toplumlar ve milletler birbirlerini medya vasıtasıyla tanımakta, diğerleriyle ilgili bilgi ve yargılarını daha çok bu kanaldan gelen mesajlarla şekillendirmektedir. Medyada, diğer toplumlar ve milletler için kullanılacak olumlu dil, dünya barışına büyük katkılar sağlayacaktır.”

Uluslararası Genç İletişimciler Buluşması’nın, ülkemizdeki iletişim kurumlarının işleyişini, çalışma ve kariyer imkânlarını yakından gözlenmesi bakımından iyi bir fırsat olacağını belirten İnan, “Bulunduğunuz ülkeyi yakından tanıdığınız için o ülke hakkındaki en doğru değerlendirmeleri yapabileceksiniz. Çünkü ön yargıları, kalıplaşmış fikirleri yok etmek, kısacası objektif olmak, sizler için daha kolaydır.” dedi.

Basın Yayın Daire Başkanı Musa Özdemir, Türkiye’de son yıllarda basın yayın alanındaki yürütülen faaliyetler ve gazeteciliğin değişimi ve dönüşümünden bahsetti. Musa Özdemir ayrıca heyete, ziyaret edecekleri kurumlar hakkında bilgi verdi.

Türkiye burslusu öğrenciler daha sonra BYEGM Haber Dairesi’ni ziyaret ederek çalışmaları yerinde görme fırsatı elde etti.

Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü ile Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı işbirliğinde 18-20 Nisan 2016 tarihleri arası düzenlen program, Ankara’da lisansüstü düzeyde iletişim bilimleri alanında öğrenim gören Türkiye Burslusu uluslararası öğrencilerin katılımıyla gerçekleştiriliyor.

Söz konusu program kapsamında katılımcılar BYEGM’nin yanı sıra iletişim alanında önde gelen kamu kurumları olan AA, RTÜK ve TRT’yi ziyaret edecek. Medya ile ilgili kamu kurumlarının yanı sıra kamu diplomasisi faaliyeti yürüten kurumlara da ziyarette bulunularak, kurumların tanıtımlarının yapılması sağlanacak.

1.Uluslararası Genç İletişimciler Buluşması YTB’de düzenlenecek sertifika töreni ile sona erecek.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak .

*

EN SON DÜNYA

smok alien smokal85 ayak mantarı kredi hesaplama Akıllı Tahta Kek Kalıbı medyum Güncel Spor Haberleri
YUKARI GİT