OLAYLARI HALKA RAPOR EDEN GAZETE

Google temiz enerji sunacak!

TEKNOLOJİ

Google kendisi adına temiz bir enerji sistemi sunacak olduğunu öne sürdü, şirkete ait Google enerjileri nasıl yenilenecek?

Google kendi blogundan yaptığı açıklamayla, veri merkezlerine güç sağlayabilmek adına 842 megavatlık yeni bir temiz enerji gücü oluşturduğunu ve bu gücü Şili’deki bir güneş enerjisi santrali ve İsveç’teki rüzgar santralinden elde edeceğini ifade etti. Bu ekleme sayesinde Google’ın şu anda kullandığı yenilenebilir enerji bütünü 2 gigawatt oldu. Bu değer, trafikten bir milyon aracı çekmekle aynı ölçüde olduğu gibi iki milyon eve yetecek kadar enerji anlamına geliyor.

Google’ın son beş yılda gerçekleştirilmiş 2,5 milyar dolar değerinde yenilenebilir enerji projesi yatırımı bulunuyor. Almanya, Amerika ve Kenya’daki bu yatırımlar, büyük ölçekli 22 adet yenilenebilir enerji projesini kapsıyor. Öte yandan Google, veri merkezlerinde yenilenebilir enerji kullanmak isteyen tek şirket değil. Apple, Facebook ve Amazon da yenilenebilir enerji satın alımına önem veren şirketlerden bazıları.

ETİKETLER:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak .

*

EN SON TEKNOLOJİ

Placeholder

Kamera İç Özellik

Güvenlik sistemlerinin en yaygını olan kamera sistemlerinde genel olarak hep tüm sistemin
Placeholder

Oyun Oynayarak Mutlu Olmak

Hayatın tekdüzeliğini oynadığımız oyunlar ile gideririz, oyunların olmadığı hayat sıkıcıdır, başkalarıyla yarışmak,
smok alien smokal85 ayak mantarı kredi hesaplama Akıllı Tahta Kek Kalıbı medyum Güncel Spor Haberleri
YUKARI GİT