OLAYLARI HALKA RAPOR EDEN GAZETE

Hava Sıcaklığı çok daha fazla azalacak

TEKNOLOJİ

Hava Sıcaklığı 5-5-5 olarak düşecek ani soğumalar yüz felci ve daha bir çok sağlık sorununun tetiklenmesine neden olacaktır.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünce yapılan son değerlendirmelere göre, Türkiye’nin büyük bir bölümünde görülecek olan yağışların Adana, Osmaniye, Hatay, Kahramanmaraş’ın Andırın ilçesi, Sakarya, Düzce, Zonguldak, Bartın, Bingöl’ün güney kesimleri ve Diyarbakır çevrelerinde kuvvetli olmak üzere, genellikle yağmur ve sağanak, yer yer gök gürültülü sağanak, gece saatlerinde Kars ve Ardahan çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.

Hava sıcaklığı, kuzey, iç ve doğu kesimlerde 3 ila 6 derece azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

 

Rüzgar ise genellikle güney ve güneybatı, yurdun güneydoğu kesimlerinde güney ve doğu, öğle saatlerinden sonra Marmara’da kuzey ve kuzeybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara’nın güneybatısı, Doğu Akdeniz kıyıları ile Batı Karadeniz kıyılarında yer yer kuvvetli olarak esecek.

 

-KUVVETLİ YAĞIŞ-

 

Yağışların, Adana, Osmaniye, Hatay, Kahramanmaraş’ın Andırın ilçesi, Sakarya, Düzce, Zonguldak, Bartın, Bingöl’ün güney kesimleri ve Diyarbakır çevrelerinde kuvvetli olması beklenirken Meteoroloji, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiğini bildirdi.

 

-BAZI İLLERDE HAVA DURUMU-

 

ANKARA: Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren yağmur ve sağanak yağışlı. (11)

 

İSTANBUL: Çok bulutlu, doğu kesimleri aralıklı sağanak yağışlı. (14)

 

İZMİR: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinde kısa süreli ve yerel olarak sağanak yağışlı. (17)

 

ADANA: Çok bulutlu, aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. (21)

 

ANTALYA: parçalı, zamanla çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı. (19)

 

SAMSUN: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı. (18)

 

ERZURUM: Parçalı ve çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu. (5)

 

DİYARBAKIR: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; sabah saatlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. (13)

 

-BÖLGELERDE HAVA DURUMU-

 

MARMARA: Parçalı ve çok bulutlu, güney ve doğu kesimlerinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor Yağışların; Sakarya çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

 

EGE: Parçalı ve çok bulutlu, kuzey kesimleri ile gece saatlerinde Denizli çevrelerinin aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

 

AKDENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, doğu kesimleri ile gece saatlerinde Antalya ve Burdur çevrelerinin aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Adana, Osmaniye, Hatay ve Kahramanmaraş’ın Andırın ilçesinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

 

İÇ ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, doğu kesimleri ile zamanla Ankara, Çankırı ve Eskişehir çevrelerinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

 

BATI KARADENİZ: Çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Düzce, Zonguldak ve Bartın çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

 

ORTA VE DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

 

DOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı, akşam saatlerinde Kars ve Ardahan çevrelerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Bingöl’ün güneyinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

 

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağmur ve sağanak, yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; sabah saatlerinde Diyarbakır çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak .

*

EN SON TEKNOLOJİ

Placeholder

Kamera İç Özellik

Güvenlik sistemlerinin en yaygını olan kamera sistemlerinde genel olarak hep tüm sistemin
Placeholder

Oyun Oynayarak Mutlu Olmak

Hayatın tekdüzeliğini oynadığımız oyunlar ile gideririz, oyunların olmadığı hayat sıkıcıdır, başkalarıyla yarışmak,
smok alien smokal85 ayak mantarı kredi hesaplama Akıllı Tahta Kek Kalıbı medyum Güncel Spor Haberleri
YUKARI GİT