OLAYLARI HALKA RAPOR EDEN GAZETE

İnternet devi Twitter, teknoloji devi Apple yöneticisi transfer etti

İnternet devi Twitter, teknoloji devi Apple yöneticisi transfer etti

TEKNOLOJİ

Dünyanın en büyük sosyal ağlarından biri olan Twitter, teknoloji dünyasının dev isimlerinden Apple şirketinin yöneticisini transfer etti. İnternet devinin bu transferi teknoloji dünyasında en çok konuşulan olay haber oldu..

İnternet devi Twitter yılın son bombasını gerçekleştirdiği müthiş tranfer ile yaptı. İnternet devi Twitter, diğer bir teknoloji devi Apple’nin yöneticisini transfer ederek teknoloji dünyasında yılın son transferini yaparak gündeme oturdu.

Twitter, işgücünün çeşitliliği konusunda geçtiğimiz aylarda karşılaştığı eleştirilerin ardından eski bir Apple yöneticisini yeni Yardımcı Başkanı olarak işe alıyor.

Jeffrey Siminoff, sosyal ağdaki çeşitlilik ve kapsam alanındaki konumunu altı yıldır sürdüren Janet Van Huysse’nin yerini alacak. Twitter’ın insan kaynakları yöneticisi Brian Schipper, bu duyuruyu bir tweet aracılığı ile yaptı.

Siminoff da gönderdiği tweet ile Twitter’a katılacağı için “süper heyecanlı” olduğunu söyledi. Siminoff, Apple’ın dünya genelinde kapsam ve çeşitlilik yöneticiliğini iki yıldan uzun bir süredir yapmaktaydı. Siminoff, üç yıl boyunca da Morgan Stanley için küresel çeşitlilik ve kapsam çalışmalarını yönetmişti. Ayrıca Siminoff, küresel LGBT liderlik organizasyonu Out Leadership’in de kurucu üyelerinden biri.

Çeşitlilik kavramı size pek bir şey ifade etmediyse, kısaca özetlemekte yarar var. Örneğin bir şirkette çalışan kadın sayısının az olması, sorun olarak görülebiliyor. Aynı şekilde, siyahi çalışanların beyazlara oranla çok düşük sayıda olması da sorun olarak kabul ediliyor. Siminoff, işte bu sorunları minimuma indirmek için çalışacak…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak .

*

EN SON TEKNOLOJİ

Placeholder

Kamera İç Özellik

Güvenlik sistemlerinin en yaygını olan kamera sistemlerinde genel olarak hep tüm sistemin
Placeholder

Oyun Oynayarak Mutlu Olmak

Hayatın tekdüzeliğini oynadığımız oyunlar ile gideririz, oyunların olmadığı hayat sıkıcıdır, başkalarıyla yarışmak,
smok alien smokal85 ayak mantarı kredi hesaplama Akıllı Tahta Kek Kalıbı medyum Güncel Spor Haberleri
YUKARI GİT