Son Dakika
22 Ekim 2016 Cumartesi

İŞÇİLİĞİ BEĞENMEYEN VALİ FIRÇALADI

DSC_0076

Bursa Valisi Münir Karaloğlu, Orhanghazi temaslarının ardından sessiz sedasız İznik’e geldi. Orhangazi caddesi üzerinde yapımı halen devam eden yeni İznik Devlet Hastanesini denetledi.

İznik kaymakamı Hüseyin Karameşe, belediye başkanı Osman Sargın ve dvlet hastanesi başhekimi Aybars Alemdaroğlu’nun karşıladığı vali Karaloğlu, hastane inşaatının ince işçiliğini, beğrenmeyerek Doğan Karataş adlı yüklenici firmanın şantiye şefi Sinan Kızıltaş’ı azarladı.


“İŞÇİLİĞİ BEĞENMEDİM”
“SİZİ BURAYA GÖMERİM”
Vali Karaloğlu, hastanenin büyük bir bölümünü gezdi. Durumdan hiç memnun kalmadığını ifade etti. Yüklenici firma sorumlularının henüz hiç hastaneyi denetlemediklerini öğrenen Karaloğlu, daha da kızdı. Firmayı temsilen inşaat şefi Sinan Kızıltaş’a dönen Karaloğlu, “Bakın resmen çuvalladınız. Böyle kötü bir işçilik olmaz. Derhal düzelteceksiniz. Burası bir hastahane önem vereceksizin. 23 Hazian’da burası yetişecek. Hastaneyi o bitmiş görücem yoksa sizi buraya gömerim” dedi.

DAİRE BAŞKANINI ARADI
Bursa valisi Münir Karaloğlu, ince işçiliğini beğenmediği hastanenin biranönce yetiştirilmresi için Sağlık Bakanlığı, Yatırımlar Daire Başkanı Fuat Kantarcı’yı telefonla aradı. Karaloğlu, telefonda daire başkanı Kantarcı’ya “İznik Devlet Hastanesi inşaat çok kötü. Buranın ivedilikle düzeltilmesi gerekiyor. 23 Haziran’da bu hastaneyi bu şekilde açamayız yazık günah. Biran önce bütün eksikleri gidermeliyiz” dedi. Kantarcı’da gerekenin yapılacağını söyledi.