OLAYLARI HALKA RAPOR EDEN GAZETE

Işid Sempatizanı Polise Bomba Yüklü Kanguru İle Saldıracaktı

DÜNYA/GÜNDEM/SİYASET

Avustralya ‘da bir kanguruya patlayıcı madde yükleyip üzerine Işid ‘in sembolünü çizdikten sonra polislerin üzerine bırakmayı planlamakla suçlanan genç adamın davası bugün başladı

Avustralya, Melbourne‘de IŞİD’li bir genç, kanguruya patlayıcı maddeye yükleyerek polislerin üzerine salmayı planladı. Nisan ayında düzenlenen bir baskında tutuklanan genç adamın birçok saldırı planının olduğu ortaya çıktı.

DÖRT AYRI SUÇLAMADAN YARGILANIYOR

Melbourne’da görülen davada 19 yaşındaki Sevdet Ramadan Besim, terörle bağlantılı dört ayrı suçlamadan yargılanıyor. Suçlamaları reddeden Besim hakkında ömür boyu hapis cezası taşıyabilecek olan beşinci suçlama ise iddianameden çıkarıldı.

”BİRKAÇ POLİS ÖLDÜRMEK HOŞUMA GİDER”

Besim her yıl 25 Nisan’da kutlanan Anzak gününde terör planları yapmakla suçlanıyor ve polisin geçen Nisan ayında düzenlediği baskınlarda tutuklanan beş gençten biri. Besim’in bir polis memuruna saldırarak kafasını kesme planları yaptığı, yurt dışındaki bir gençle saldırı planları hakkında yazıştığı ve ona ”Birkaç polis öldürmek çok hoşuma gider.” yazdığı belirtiliyor.

isid-li-hre-polislere-kanguruyla-saldiracakti-8111002_5193_m

SALDIRI PLANLARI HAZIRLADI

İddianamede, Besim’in ayrıca internette bu konuda aramalar yaptığı ve saldırı planları hazırlamak niyetiyle bir not sayfası açtığı belirtiliyor. Avustralya yayın kurumunun haberine göre, iddianamede Besim’in bir arkadaşıyla yaptığı söylenen yazışmanın ayrıntılarını içeren bir belge de yer aldı. Bu belgede, Besim’in arkadaşıyla Avustralya’daki doğal yaşam ve hayvanlar hakkında sohbet ettiği ve bu sohbet sırasında bir kanguruya C4 patlayıcıları yükleyip üzerine IŞİD sembolü boyadıktan sonra polislerin üzerine salıverilebileceğini ifade ettiği bildirildi.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak .

*

EN SON DÜNYA

smok alien smokal85 ayak mantarı kredi hesaplama Akıllı Tahta Kek Kalıbı medyum Güncel Spor Haberleri
YUKARI GİT