OLAYLARI HALKA RAPOR EDEN GAZETE

İşte o sayının cevabı

GÜNDEM/MANŞET

Ehliyette avrupa modeli uygulamasına geçildi. İznik’te de ehliyet değişim başvuruları başladı. Peki İznik’te ehliyetli sürücü sayısı kaç. Bu sorunun cevabını İznik İlçe Emniyet Müdürlüğü, Trafik Tescil Şube Amiri Mehmet Çiriş, verdi.

13 BİN 250 EHLİYET DEĞİŞECEK
İznik Trafik Tescil Şube Amiri Mehmet Çiriş, “İznik’te 13 bin 250 ehliyetli sürücü var. Yeni uluslararası ehliyetler için randevulu sistemimiz başladı. Ehliyetini değiştirecek olan vatandaşlarımız, http://surucurandevu.egm.gov.tr adresinden randevu alarak işlemlerini gerçekleştirebilecek. Bu arada eski ehliyetlerini de teslim edecekler” dedi.

84 ÜLKEDE GEÇERLİ
Yeni nesil ehliyetler, Yunanistan`ın da aralarında olduğu 84 ülkede geçerli olacak. Özellikle yurtdışına çıkanlar için ciddi avantaj sağlayacak. Buna göre özel araçlarıyla Yunanistan’a gidecek olanların 415 liraya ‘uluslararası sürücü belgesi’ alma zorunluluğu da ortadan kalmış oldu.

SAĞLIK RAPORU
Sağlık Bakanlığı’nın sizin için belirlediği aile hekiminize veya herhangi bir özel hastaneye gidip ehliyet almanızda bir mahsur olmadığına dair sağlık raporu almak. Ancak B grubu için 10 senede, E grubu için 5 senede bir sağlık raporu istenecek. Böylelikle ömürlük ehliyet uygulaması ortadan kalkacak.

15 TL YATIRIN
Herhangi bir vergi dairesine veya kamu bankasına 13 TL değerli kağıt bedeli ve 2 TL sürücü belgesi hizmet (vakıf payı) bedelinin yatırıldığına dair makbuz almak.

BİOMETRİK FOTOĞRAF
2 adet 5×6 ebadında arkası beyaz biometrik fotoğraf çekmek. (Biometrik Fotoğraf: 5×6 ebatında arka fon beyaz olacak şekilde çekilen ve yüksek kalitede olması gerekiyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak .

*

EN SON GÜNDEM

smok alien smokal85 ayak mantarı kredi hesaplama Akıllı Tahta Kek Kalıbı medyum Güncel Spor Haberleri
YUKARI GİT