OLAYLARI HALKA RAPOR EDEN GAZETE

İznik’te MHP’den içlerinde eski ve yeni yönetici toplam 250 kişi istifa etti

SİYASET

İznik’te Milliyetçi Hareket Partisi’nden bu akşam 250 kişi topluca istifa etti. Eski ve yeni yöneticilerinin de aralarında bulunduğu MHP üyesi 250 kişi bu akşam belediye düğün salonunda gerçekleşen toplantıda topluca istifa ettiler. Kalabalık bir grubun yer aldığı gecede istifaların 14 Ağustos’a kadar devam edeceği kaydedildi.
Toplantıya ayrıca MHP Bursa eski il başkanları Hasan Toktaş, Yüksel Yılmaz ve yöneticileri de destek verdi.

İstifaların verildiği sırada konuşma yapan MHP İznik eski İlçe Başkanı Hilmi Dükkancı, “18 aydır büyük bir mücadele verdik. 7 Haziran seçimlerin de Milliyetçi Hareket Partisi, yanlış bir strateji uygulaması ile köşeye sıkışmış AKP’nin yanında hadi erken seçime gidelim beyanı. 1 Kasım seçimlerinde yaşadığımız hayal kırıklığı. Milliyetçi Hareket Partisi’nin, PKK’nın taşeronu olan HDP’nin arkasında kalması, ülkücü, milliyetçi camiada büyük bir moral bozukluğu yaratmıştır” dedi.

Dükkancı, sözlerine şöyle devam etti. “Bundan sonraki süreçte parti içerisinde muhalif grup diye bir hareket başladı. 5 tane genel başkan yardımcısının başlattığı bir hareket. İsteğimiz şuydu; Milliyetçi Hareket Partisi tüzüğünde “Genel başkanı değiştirilemez” maddesini değiştirmekti. Tek amacımız oydu. 545 imza toplandı. Olağan üstü tüzük değişikliği kurultayı yapalım dedik. Fakat Balgat hulkimleri, “siz 1100 de imza toplasanız, size bu kongreyi yaptırmayız” dedi.

15 gün bekledik. Yapacak bir şey kalmayınca Asliye Sulh Mahkemesine müracaat ettik. Mahkeme evrakları inceledi. Üç kişilik kayyım heyeti atadı. Olağan üstü tüzük değişikliği kurultayını yapın dedi. Fakat, ne hikmetse Ankara 12. Hukuk Mahkemesinin kararıyla Gemerek’te, Tosya’da mahkemelerden çıkarttıkları kararları ve Ankara 4. İcra Mahkemesinin kongreyi durdurma kararıyla mayıs ayında ki kongreyi yaptırmadılar. Daha sonra Yargıtay bir karar verdi. Kayyım heyetine dedi ki, “1 ay içinde kongrenizi yapın” Akyurt’da 750 kişinin imzasını taşıyan tüzük kurultayında da genel merkez delegelerinden birisi müracaat etti. Ona da Yürütmeyi durdurma kararı çıkartıldı. Birde buna Milliyetçi Hareket Partisi’nin referandumda ki evetçi tavrı, ülkücü ve milliyetçi camiayı tamamen sıkıntıya soktu.”

Dükkancı, “Bir karar vermemiz gerekiyordu, Nazım Hikmet’in bir lafı var. “Dün dünde kaldı can cazım. Artık yeni bir şeyler yapmak lazım” Bizde İznik’te şahsım ve 250 arkadaşım ile beraber Milliyetçi Hareket Partisi’nden istifa ediyoruz. Onlar küfür de etse saldırsa da biz susacağız. Biz edebi, efendiliğimizi ve ülkücü duruşumuzu bozmayacağız. Onların son çırpınışları bunlar. 250 arkadaşımız ile bu akşam istifa ettik. Ve bundan sonra da Meral Akşener hanımefendi ile birlikte hareket edeceğiz.”

İznik MHP de toplu istifa
ETİKETLER:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak .

*

EN SON SİYASET

smok alien smokal85 ayak mantarı kredi hesaplama Akıllı Tahta Kek Kalıbı medyum Güncel Spor Haberleri
YUKARI GİT