Kahve Saatlerini Daha Keyifli Hale Getirecek Öneriler

MAGAZİN

Çeşit çeşit türleri ile günün çoğumuz için en keyifli zamanı olan kahve saatleri, minik dekorasyon ve sunum önerileri ile çok daha keyifli bir hal alabiliyor. Türk kahvesi fincanı motiflerinden, kahve saatleri için dinlenme köşelerine kadar birçok alternatif ile kendinizi şımartmanız kadar sevdiklerinizle de eğlenceli sohbetler paylaşmanız mümkün olabiliyor.

Kahvenin ülkemizdeki tartışılmaz keyfinin yanı sıra dekorasyondaki ve sunum gereçlerindeki yerinin büyüklüğü de yadsınamaz bir gerçektir. Kahve keyfine düşkün olan kadın erkek herkesin de bayılacağı küçük öneriler ile dekorasyonda tarzını koymanın bir tık ötesine geçilebilir.

Sunum incelikleri için mutfak önerileri

Misafirlerinize ya da yakın dostlarınıza, ailenize ya da kendinize, kime kahve hazırladığınız önemli olmaksızın kahve sunumunda şüphesiz en önemli detay Türk kahvesi fincanı modelleridir. Sayısız seçeneğin olduğu fincan modellerinde ince kulplu, yaldız işlemeli, el boyamalı ve klasik desenlere sahip ağır ve asil modellerin yanı sıra, daha keyifli, canlı ve modern modeller de görmeniz mümkündür.

Daha çok arkadaş çevresine yapacağınız ikramlarda kırmızı, turuncu gibi tonların hakim olduğu Türk kahvesi fincanı kullanmak daha samimi bir sunum şekli olacağı gibi, önemli davetlerinizde siyah beyaz modern çizgiler ya da doğal pembe çiçek desenli daha klasik tasarımlar kullanmanız hoş duracaktır.

Kahve sunumunun olmazsa olmazı lokumlar için de aynı şekilde sunumlar hazırlayabilir, örneğin modern ve renkli Türk kahvesi fincanı yanına seramik tekli çikolata kalıbı içine kürdan saplanmış minik lokumlar koyabilir, daha klasik fincanların yanında ise kapaklı gümüş lokumluklar yerleştirebilirsiniz. Gümüş lokumlukları minik danteller, renkli lokumlukları ise desenli kağıttan çay altlıkları ile birlikte sunabilirsiniz.

Kahve keyfine uygun dekorasyon önerileri

Günün yorgunluğunu atacağınız kahve saatini tek başınıza ve özel bir biçimde geçirmek istiyorsanız evinizde oluşturduğunuz bir dinlenme köşesini bu rutin için kullanabilirsiniz. Ahşap bir sandalyeyi kat kat örtüler ile salaş ve rahat bir koltuğa çevirebilir ya da direkt içine gömülebileceğiniz klasik çizgilerde tekli bir koltuğu, evinizin sessiz ve aydınlık bir köşesine yerleştirebilirsiniz. Köşenizdeki yerinize kitabınız ve Türk kahvesi fincanınız için minik bir sehpa eklemeyi de ihmal etmeyin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak .

*