KAŞ VE KİRPİK DÖKÜLMESİNE NE İYİ GELİR?

SAĞLIK

Yüz bölgesinde daha net ve etkili bir ifade görünümü için kaş ve kirpik yoğunluğu çok önemlidir. Çeşitli nedenlerden dolayı kaş ve kirpiklerde dökülmeler meydana gelebilir. Mevsimsel değişimler, yetersiz beslenme, kirpik ya da kaş yolma gibi alışkanlıklar, makyaj malzemeleri ve daha birçok etken sayılabilir. Kaş ve kirpik dökülmesini büyük ölçüde engelleyecek ve yeni oluşumları da besleyecek doğal takviyeler elbette mevcuttur.

Öncelikle protein ve vitamin açısından doyurucu besinler ile beslenme alışkanlığının kazanılması gerekiyor. Kaş ve kirpik dokuları bu besinler sayesinde güçlenecek ve dökülmeler de bu sayede azalacaktır. Badem yağı, hint yağı ve zeytin yağı ile maskeler uygulanabilir. Eczanelerde de satılan bu ürünler her sabah ve akşam olmak üzere günde 2 kez kaş ve kirpiklere sürülerek bir süre bekletilmelidir. Kadınlar kaş ve kirpiklerine sürdükleri makyaj malzemelerini gün sonunda mutlaka yavaş hareketler ile temizlemeli, asla makyaj ile yatmamalıdır. Özellikle kirpik dökülmesine çok etki eden makyaj malzemeleri mutlaka temizlenmelidir. Kaş ve kirpikler için de zaman zaman yapılabilecek maskeler mevcuttur. İster doğal malzemeler ile evde hazırlama şeklinde ister satılan ürünlerden alarak herkes kendisine uygun olan maskeleri de uygulayabilir. Ayrıca yine kaş ve kirpik serumları olarak satılan güçlendirici etkili malzemeler de fayda sağlayacaktır.

Kaş ve kirpikler için bakım yapılmalı, sağlıklı bir beslenme programı oluşturulmalı ve mutlaka varsa kirpik ya da kaş kılı yolma gibi alışkanlıklardan tamamen kurtulma sağlanmalıdır.

Estetik konusunda daha fazla bilgi için tıklayın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak .

*