OLAYLARI HALKA RAPOR EDEN GAZETE

Kasım meclis toplantısı yapıldı

GÜNDEM/SÜRMANŞET

2016 Kasım Ayı Meclis Toplantısı İzzet Peşte Su Sporları Kamp ve Eğitim Merkezi toplantı salonunda Belediye Başkanı Osman Sargın Başkanlığında 8 gündem maddesi ile başladı.

Belediye Başkanı Osman Sargın Belediye Meclis Toplantısı öncesi yaptığı konuşmasın da ” Sizlerle birlikte karar verip yapmış olduğumuz Yunus Emre Semt Parkı, Çamoluk Mahalle Konağı, İznik Eko Turizm Tesisleri, Mustafalı Mahallesi Kültür Merkezi, Şerefiye Mahallesi Zeytin Alım Merkezi ve Tacir Mahallesi Tarımsal Sulama Deposu eserlerinin 5 Kasım 2016 tarihinde saat : 15.00’te İznik Eko Turizm Tesislerinde toplu açılışını gerçekleştireceğiz. Bu toplu açılış törenine sizleri tüm İznik halkını davet ediyorum. Bu güne kadar aldığımız ve bundan sonra da  alacağımız tüm kararlar ilçemize hayırlı olsun” dedi.

Toplantı Eylül 2016 ayına ait meclis toplantısında alınan karar özetlerinin okunması ile devam etti. Ardından gündem maddelerine geçen belediye meclis üyeleri ilk olarak Belediyemiz hizmetlerinde kullanılmak üzere  1 adet hizmet aracı satın alınması görüşerek  oybirliği ile kabul edildi. Abdulvahap Türbesinin bulunduğu alanın 1.derece sit alanından 3. Derece sit alanına dönüştürülmesi ile ilgili plan değişikliği görüşülerek oy birliği ile karara bağlanırken, İmar  Komisyonu’nun Belediyemizce Balık Pazarı yapılacak olan  68 ada 51-52-53 nolu parsellere ait plan tadilatı talebi ile ilgili raporu görüşülerek oy birliği kabul edildi. İmar Komisyon’unun İlçemiz Kırıntı Mahallesi “Köy Yerleşik Alanı” içinde yer alan 28 parsel nolu  taşınmaz için hazırlanan 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planı (Mevzi İmar Planı)  ile ilgili raporu görüşüldü. 6360 Sayılı Yasa ile Mahalleye dönüşen yerleşimlerin mevcut yerleşik  alan sınırlarının doğal eşiklere ve kadastral sınırlarına oturtularak tekrar düzenlenmesi ile ilgili karar için İmar Komisyonuna havalesi oy birliği ile kabul edildi.

Kasım  2016 meclis toplantısında Aralık 2016 meclis toplantısının 6 Aralık 2016 günü ve saat; 15:00’da yapılmasına karar verildi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak .

*

EN SON GÜNDEM

smok alien smokal85 ayak mantarı kredi hesaplama Akıllı Tahta Kek Kalıbı medyum Güncel Spor Haberleri
YUKARI GİT