OLAYLARI HALKA RAPOR EDEN GAZETE

Kayışoğlu: Sadece dağ yetmiyor

SİYASET/SÜRMANŞET

CHP Bursa Milletvekili Nurhayat Altaca Kayışoğlu, Türkiye’nin gözbebeği Uludağ’a renk katan kayak hocalarının sorunlarını Meclis’e taşıdı.

Türkiye’de kış sporlarının istenen düzeye gelebilmesi için önce altyapısının sağlam olması gerektiğini vurgulayan Altaca Kayışoğlu, “Kış sporları için sadece dağ yetmiyor.

Turizm amaçlı tesislerimizin özellikle genç tatilciler açısından kayak sporuna özendirici nitelikte olması gerekiyor.

Bunun için de bu sporun gelişmesine katkı koyan önemli faktörlerden birisi olan kayak ve snowboard öğretmenlerinin sorunlarının çözülmesinin büyük önemi var.

Merkezi hükümetin kayak ve snowboard öğretmenlerinin sorunlarını bir an önce çözmesinin sporun gelişimi açısından çok önemli olduğunu vurgulayan CHP Bursa Milletvekili Nurhayat Altaca Kayışoğlu, “Kayak eğitmenlerinin en önemli sorunlarından bir tanesi barınma…

Bunu Uludağ’daki kayak ve snowboard öğretmenlerinden de biliyoruz.

Bir diğeri de vergi…

Bu meslek grubu, 193 Sayılı Gelir Vergisi Kanunu’nun 9’uncu maddesinde ‘Vergiden Muaf Esnaf’ başlığı ile tanımlanan küçük esnaf tanımına aynen uyuyor.

Bu kapsama alınmalarında fayda var.

Bu yönde yapılacak değişiklikler, sporun gelişmesine katkı koyacağı gibi turistik açıdan da birçok bölgenin gelişimine zemin hazırlayacaktır” sözleriyle, bu alana dikkat çekti.

Altaca Kayışoğlu, bu kapsamda kış sporlarının gelişmesinde önemli yeri olan kayak ve snowboard öğretmenlerinin vergiden muaf tutulması için herhangi bir çalışma yapılıp yapılmadığını Maliye Bakanı Naci Ağbal’a da sordu.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak .

*

EN SON SİYASET

smok alien smokal85 ayak mantarı kredi hesaplama Akıllı Tahta Kek Kalıbı medyum Güncel Spor Haberleri
YUKARI GİT