OLAYLARI HALKA RAPOR EDEN GAZETE

Kendini bil!

GÜNDEM/SÜRMANŞET

İznik Kaymakamlığı ve İznik Belediyesi desteği ile Organik Ev Doğa Kültür Sanat Evi ve Denge Ekoloji Derneği tarafından Bursa’nın İznik İlçesi’nde bu yıl ilk olarak ‘Kendini Bilme’ konferansı düzenlendi. Konferansa, kaymakam Ali Hamza Pehlivan, belediye başkan yardımcısı Necati Tosun, ilçe milli eğitim müdürü Mevlüt Semerci, sivil toplum kuruluşları ve halk katıldı.
Önceki gün Kaymakamlık Toplantı salonunda düzenlenen ‘Kendini Bilme’ konferansında, alanında uzman birçok konuşmacı yer aldı. Bedensel, zihinsel, ruhsal olarak arınmak ve kendi potansiyelin farkına varmak isteyen dinleyicilerle doldu taştı.
Konuşmacılar; “Yüzyıllar boyunca insanoğlunun kendini arayışı hiç durmadan devam etti. Maddenin manaya üstün geldiği bu çağda kendi gerçekliğini unutan insanın en büyük ihtiyacı unuttuklarını hatırlamak oldu. İnsanı hayallerinin peşinde koşmaktan alıkoyan dış dünyanın tüm engellerine rağmen hayal kurmaktan vazgeçmeden kendimiz olabilmek, zamandan bağımsız yolumuzu bulabilmenin zorluğu her geçen gün arttı” diye konuştu.
Ruh, Zihin, Beden bütünlüğünde ‘Kendini Tanıma’ söyleşileri yapıldı.
Konferansa, kendi gerçekliğini arayan, hayal kuran ve kurduğu hayallerin peşinde koşma cesaretine sahip, hayaline ulaşmak isteyenlere ilham kaynağı olmuş, farklı alanlarda içsel hedeflerine ulaşmak için yola çıkmış birbirinden değerli konuşmacılar yer aldı.
‘Kendini Bilme’ yolculuğunun ruh-zihin-beden bütününde farklı rotalarından bahseden konuşmacılar, ilham konuşmaları ile katılımcılara kendilerini yeniden keşfetmelerinin kapılarını araladılar.
Konferansa konuşmacı olarak, İztv Belgesel Yapımcısı & Gezgin İsmail Şahinbaş, Nöroloji Uzmanı Dr. Mustafa Erim, Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Öğr. Gör. Yar. Doç. Fuat Kökek-Duygu G. Kökek, Jinekoloji Uzmanı Dr. Ayşe Duman, Nefes Terapisti Yazar Nesrin Dabağlar, Yazar Burçin Alpacar Seskır ve Yazar Osman Yorulmaz katıldı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak .

*

EN SON GÜNDEM

smok alien smokal85 ayak mantarı kredi hesaplama Akıllı Tahta Kek Kalıbı medyum Güncel Spor Haberleri
YUKARI GİT